News

Bitcoin ASIC: Canaan odnotowuje drastyczny spadek przychodów

Według wtorkowego komunikatu prasowego, producent platform do wydobywania kryptowalut, Canaan (CAN), odnotował spadek przychodów rok do roku o 82% do 56,8 mln USD w czwartym kwartale 2022, ponieważ w coraz większym stopniu koncentruje się na samodzielnym wydobywaniu, a nie na sprzedaży maszyn. 

Przychody Canaan z wydobycia wyniosły 10.5 mln dolarów w czwartym kwartale. Oznacza to wzrost o 368,2% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. W tym samym czasie sprzedano o 75,8% mniej mocy obliczeniowej. 

Strata netto w czwartym kwartale przypadająca na amerykańskie akcje depozytowe (ADS) spółki wyniosła 38 centów, w porównaniu do zysku netto w wysokości 4 centów w poprzednim kwartale i zysku netto w wysokości 1 dolara w czwartym kwartale 2021 roku. 

Według dyrektora generalnego i prezesa Nangeng Zhang, producent w coraz większym stopniu koncentruje się na samodzielnym wydobywaniu „w celu złagodzenia ryzyka związanego z popytem podczas spowolnienia na rynku”. Powiedział, że Canaan zainstalował 3,8 EH/s mocy obliczeniowej na koniec lutego. 

Aby złagodzić ryzyko związane z popytem podczas pogorszenia koniunktury na rynku, ulepszaliśmy i rozwijaliśmy naszą działalność wydobywczą. Nasze wysiłki przyniosły większy postęp na początku 2023 roku, kiedy pod koniec lutego zainstalowano dla wydobycia szybkość mieszania 3,8 EH/s. W związku z tym dokonaliśmy decydujących inwestycji w celu zwiększenia naszych zdolności produkcyjnych i rozszerzenia naszej działalności wydobywczej na bardziej zróżnicowane regiony geograficzne, które oferują korzystne warunki. 

Maszyny górnicze Canaan odnotowały niski popyt w czwartym kwartale 2022 roku poprzez spadek ceny bitcoina. Canaan spodziewa się przychodu w wysokości 65 mln dolarów w pierwszym kwartale 2023 roku. 

W chwili redagowania tego tekstu akcje Canaan kosztowały 2,51 USD podczas handlu „przedsesyjnego”.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button