News

Bitcoin Cash dominuje na rynku, w ciągu tygodnia wzrósł o 100%

Bitcoin Cash (BCH) wzrósł do poziomów z maja 2021 roku, gdzie najwyraźniej token przeżywa odrodzenie aktywności i wartości.  

Wzrost cen BCH spowodował, iż ten został jednym z najlepiej działających tokenów powyżej 1 mld dolarów kapitalizacji rynkowej. Bitcoin i Ethereum również odnotowały wzrost w tym okresie, przy czym BTC zyskał 13%, a ETH 8%. Wszystkie te zmiany sprawiły, że inwestorzy zainteresowali się BCH. 

Bitcoin Cash wzrósł do ponad 400 mln dolarów dziś z zaledwie 75 milionów dolarów sprzed tygodnia. Wskazuje to, że na rynek napływają nowe pieniądze, lub że obecni gracze zwiększają swoją alokację. Ta metryka może być używana jako wskaźnik do określania nastrojów rynkowych i siły trendów cenowych. 

Istnieje kilka powodów, dla których pojawiło się to nagłe zainteresowanie BCH. Uważa się, że aktualizacja sieci i giełda Binance posłużyły jako dwa kluczowe katalizatory. Bitcoin Cash przeszedł w maju hard fork sieciowy, który pomógł poprawić bezpieczeństwo i prywatność raczkującej sieci oraz wprowadził plany dotyczące „CashTokens”. Tokeny te to skalowalny system, który pozwoliłby programistom budować zdecentralizowane aplikacje bezpośrednio na blockchain Bitcoin Cash. 

Zastosowano też inne ulepszenia, takie jak wprowadzenie mniejszych rozmiarów transakcji, które pomagają przyspieszyć jej czas. Istnieją również inteligentne kontrakty, które pozwolą aplikacjom opartym na Bitcoin Cash oferować powtarzające się płatności, handel instrumentami pochodnymi i możliwości finansowania społecznościowego, między innymi użytkownikom Bitcoin Cash. 

Uruchomienie EDX Markets prawdopodobnie również przyniosło korzyści BCH. Nowa giełda jest wspierana przez tradycyjne firmy finansowe, takie jak Fidelity Digital Assets, Charles Schwab i Citadel Securities, i otworzyła handel w zeszły wtorek, obsługując BCH wraz z BTC, ETH i LTC.

źródło: coincu.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button