News

Bitomat? A co to takiego?

W ostatnim roku kryptowaluty stały się tematem nr 1 i z tego, co widać, nie zmieni się to w najbliższym czasie. Wiele osób, które zainwestowały w te aktywa, prawdopodobnie zastanawiają się jak najłatwiej zamienić je na gotówkę, inne zaś widzą w nich potencjalny zysk i zastanawiają się jak w prosty sposób nabyć Bitcoina? Odpowiedź jest prosta – Bitomaty.

Jak działa bitomat?

Bitomat służy do kupna i sprzedaży kryptowalut. Działa w podobny sposób jak standardowy bankomat. Wpłacając gotówkę, możemy zakupić Bitcoina, który jest przelewany na podany przez nas adres portfela BTC. Drugą funkcją jest sprzedaż Bitcoina i tym samym wymienienie go na walutę FIAT. W takim przypadku to my przelewamy swoje BTC na adres podany w urządzeniu, a w zamian otrzymujemy gotówkę.

Działania takich urządzeń jest bardzo proste i intuicyjne. Niewątpliwie, największymi zaletami korzystania z bitomatów jest oprócz łatwej dostępności, anonimowość i bezpieczeństwo.

Jakie nominały przyjmuje Bitomat? Jaka jest najniższa i najwyższa kwota kupna/sprzedaży?

Bankomaty Bitcoin przyjmuje wszystkie polskie banknoty do 500 zł włącznie. W urządzeniach możemy dokonywać transakcji od 100 zł do nawet 60000 zł.

FlyingAtom – ogólnopolska sieć kantorów i Bitomatów

Na polskim rynku znajdziemy dwie duże sieci kryptowalutowych bankomatów. Jedną z nich jest FlyingAtom. FlyingAtom to polski kantor zajmujący się skupem i sprzedażą kryptowalut. Firma została założona w 2015 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. FlyingAtom posiada 13 biur stacjonarnych oraz sieć 31 bankomatów, którą nieustannie rozwija.

Najnowszy z ich Bitomatów to ten znajdujący się w Krakowie w Centrum Handlowym Czyżyny przy  ul. Mieczysława Medweckiego 2. Bitomat znajduje się przy wejściu do centrum od strony Euro AGD RTV. Dostęp do urządzenia możliwy jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.

FlyingAtom umożliwia podejrzenia aktualnego kursu wymiany oraz stanu gotówki w urządzeniach na swojej stronie internetowej: FlyingAtom Bitomaty.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.