News

Boom aplikacji o licencje kryptowalutowe w Hongkongu

Komisja Papierów Wartościowych i Futures w Hongkongu (SFC) otrzymała 18 aplikacji o licencję dot. kryptowalut w ciągu ponad dwóch miesięcy od lokalnych i międzynarodowych graczy.

20 lutego Huobi HK, oddział giełdy kryptowalutowej Huobi w Hongkongu, złożył wniosek o licencję na platformę handlu wirtualnymi aktywami do Hongkong SFC, potwierdził lokalny raport. W sumie 18 giełd kryptowalutowych, w tym Crypto.com, OKX, Bybit i DFX Labs, złożyły ten sam wniosek o licencję, rozpoczynając od połowy listopada 2023 roku.

W ramach wymagań licencyjnych aplikanci muszą przejść rygorystyczne kontrole należytej staranności, takie jak tradycyjna kontrola finansowa, która jest szersza w zakresie niż dowód rezerw. W rezultacie firmy Web3 muszą wydać nawet do 25 mln dolarów na budowę swoich aplikacji dla takich licencji.

Ostatnia jasność Hongkongu w zakresie licencjonowania giełd przyciągnęła również tradycyjne domy maklerskie, takie jak chińskie biuro maklerskie Tiger Brokers. W styczniu biuro maklerskie zaktualizowało swoją licencję SFC typu 1, aby umożliwić handel kryptowalutami dla profesjonalnych inwestorów i instytucji finansowych mających siedzibę w Hongkongu.

Poza akcjami i opcjami, kryptowaluty stają się ważną klasą aktywów. Jest to więc naturalne rozszerzenie działalności maklerskiej o nową klasę aktywów, a technologia Web3 jest również zintegrowana z tłem fintech Tiger.

– mówi John Fei Zeng, dyrektor finansowy i dyrektor Tiger Brokers.

Regulator Hongkongu otrzymał również swoją pierwszą aplikację o spotowe ETF na Bitcoina 26 stycznia od Harvest Hong Kong, jednego z największych zarządców funduszy w Chinach.

Podczas gdy Hongkong przygotowuje się do adopcji kryptowalut, ustalił minimalne wymaganie ubezpieczenia na poziomie 50% dla licencjonowanych giełd kryptowalutowych zajmujących się aktywami klientów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button