News

Brytyjskie banki blokują dostęp do krypo ze względu na oszustwa

Szefowie banków w Wielkiej Brytanii blokują klientom dostęp do kryptoaktywów z powodu obaw związanych z oszustwami i zmiennością, poinformowano dziś ustawodawców. 

Media społecznościowe i platformy technologiczne zostały wskazane jako znaczące źródło oszustw. Jednak dyrektorzy powiedzieli Komisji Skarbu, że nowe przepisy mogą zwiększyć zaufanie. 

Jako bank przyjęliśmy dość twardą linię w sprawie kryptowalut. Blokujemy klientom detalicznym i zamożnym przejście na aktywa kryptograficzne ze względu na zmienność i stabilność platformy. 

– powiedziała komisji Izby Gmin Alison Rose, dyrektor generalny NatWest Group. 

Patrzymy na to z perspektywy oszustwa. Wiemy, że może to powodować frustrację klientów, ponieważ mogą chcieć zainwestować – to są ich pieniądze – ale jeśli wykażemy poważne oszustwo, zablokujemy ich.

– dodała Rose. 

Wskazała na konieczność “zatrzymania tego u źródła”, powołując się na statystyki pokazujące, że w przypadku 60% klientów, którzy padli ofiarą, oszustwo pochodzi z mediów społecznościowych lub platform technologicznych. 

Inni dyrektorzy przesłuchiwani przez komisję również byli sceptycznie nastawieni do kryptowalut. Dostrzegli jednak potencjał w nowych zasadach zaproponowanych dla sektora przez Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu.

Bardzo popieramy przepisy i prawodawców, którzy patrzą na regulacje kryptowalut. Zawsze skupiamy się na wynikach klientów w tym kontekście. Nie sądzę, że Lloyds Banking Group będzie chciał promować kryptowaluty, ale chcemy mieć pewność, że jeśli nasi klienci zdecydują się wpłacić pieniądze na kryptowaluty, będzie to tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

– powiedział Charlie Nunn, dyrektor generalny Lloyds Bank. 

Szefowie banków wydawali się bardziej sceptyczni co do potencjalnych korzyści płynących z cyfrowej waluty banku centralnego. Dzień wcześniej, Ministerstwo Skarbu i Bank Anglii stwierdziły, że prawdopodobnie potrzebny będzie funt cyfrowy, a więcej szczegółów zostanie wkrótce opublikowanych. 

Najistotniejszą potencjalną korzyścią jest w rzeczywistości pewna reforma sposobu, w jaki infrastruktura techniczna działa wokół płatności, aby ją uprościć i zmodernizować.

– powiedział Matt Hammerstein, dyrektor generalny Barclays. 

Dodał, że istnieje ryzyko „dwupoziomowego systemu płatności” z tych, którzy nadal używali gotówki, oraz wywołania paniki bankowej, jeśli ludzie gromadzą cyfrowe pieniądze. 

W zeszłym tygodniu Nationwide Building Society poinformowało, że ogranicza płatności kartami na giełdzie kryptowalut Binance, obawiając się oszustw.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button