News

Były CEO Paxful ostrzega użytkowników platformy

7 lipca Ray Youssef, były dyrektor generalny Paxful, wezwał użytkowników platformy do zaprzestania działalności handlowej. Brytyjczyk wyraził zaniepokojenie obecnym stanem Paxful, twierdząc, że firma koncentruje się teraz wyłącznie na opłacaniu “rachunków prawnych”. Ostrzegł też, że nie powinno ufać się żadnej korporacji IS. Informacje te były następstwem doniesień, że Paxful usunął kwotę środków rezerwowych ze strony stanu finansowego platformy. 

Fundusze rezerwowe to często konta oszczędnościowe lub wysoce płynne aktywa odkładane na pokrycie nieprzewidzianych zobowiązań finansowych. Youssef uważa, że brak rezerw Paxful naraża firmę na ryzyko niestabilności finansowej. Bez tych funduszy platforma może mieć trudności z zarządzaniem wahań przepływów pieniężnych, wypełnianiem natychmiastowych zobowiązań finansowych lub skutecznym reagowaniem na sytuacje kryzysowe.  

Youssef zgodził się również z użytkownikiem Twittera, który porównał Paxful i upadek FTX. Użytkownik podkreślił, że FTX, mimo że była wówczas jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, złożyła wniosek o upadłość. Załamanie to zostało wywołane przez Changpeng Zhao, CEO Binance, który ogłosił, że jego giełda pozbędzie się posiadanych tokenów FTT o wartości około 2 mld dolarów. Później nastąpiła panika, która pokazała sieć kłamstw i złego zarządzania, które doprowadziły do ostatecznego upadku giełdy. 

Aby zapobiec podobnemu przypadkowi, jak bankructwo FTX, Youssef doradził użytkownikom Paxful wycofanie środków do czasu przeprowadzenia dalszego dochodzenia w celu odkrycia prawdy o tej sytuacji:

Przejmując kontrolę nad własnymi aktywami kryptowalutowymi, użytkownicy mogą ograniczyć potencjalne ryzyko i zapewnić bezpieczeństwo swoich inwestycji. 

Handel na różnych platformach P2P, w tym na Paxful, został tymczasowo zawieszony na początku kwietnia ze względów regulacyjnych. Kiedy platforma ogłosił wznowienie usług, Ray Youssef, wyraził niepewność co do obecnego stanu rzeczy i podkreślił, że nie jest w stanie ręczyć za cokolwiek, co dzieje się w Paxful. 

Odkąd odszedł z giełdy, Youssef aktywnie promuje założoną przez siebie platformę Civkit. Podczas gdy wielu jego zwolenników chwaliło jego wysiłki, inni nazwali go “poszukiwaczem uwagi”. Ponadto niektóre osoby oskarżyły go o wykorzystywanie swoich wpływów w celu osłabienia konkurentów i rywali w branży. 

źródło: newsbtc.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button