News

Były szef BitMEX: Bitcoin nie osiągnie w tym roku najwyższego poziomu

Były szef BitMEX, Arthur Hayes, wycofał się ze swoich wcześniejszych przewidywań dotyczących trajektorii ceny Bitcoina. 

Powiedział on, że jest mało prawdopodobne, aby największe aktywo kryptograficzne osiągnęło w tym roku 70 000 USD. Dodaje jednak, że rok 2024 może być byczy dla całego rynku. 

Przemawiając w podcaście „What Bitcoin Did”, Hayes przewidział, że marsz Bitcoina powyżej „bariery” 70 000 USD nastąpi dopiero w przyszłym roku. Wskazał jednocześnie, że nadchodzący halvingu w 2024 będzie miał kluczowe znaczenie dla określenia trendu. 

Myślę, że 2024 to będzie dobry rok. Sądzę, że w tym roku nie przekroczymy 70 000 dolarów. Następny rok to moment, w którym przekroczymy to zrobimy, a potem będziemy świadkami kolejnych szczytów w 2025 i 2026. A potem nadejdzie Armageddon

– powiedział arthur hayes

Wyjaśnił, że Armageddon, o którym mówi, odnosi się do wydarzenia, takiego jak wojna, napędzanego głównie dodrukowywaniem pieniądza i niezadowoleniem społecznym. W wyniku rosnących napięć geopolitycznych, Hayes uważa, że BTC jest zagrożony kolejnym załamaniem w latach 2025-26. 

Hayes powiedział, że praktyka luzowania ilościowego (zwiększania podaży pieniądza) to zasadniczo składanie „beczki prochu, która wybuchnie w trzecim i czwartym kwartale tego roku”. Dodając jednocześnie, że właśnie to spowoduje ogromną zmienność w krypto. 

Hayes napisał esej przedstawiający scenariusz, w którym dolar amerykański spada, a potencjał Bitcoina jako środka oszczędnościowego rośnie na całym świecie. Przewidywania Hayesa, że dolar amerykański straci swoją hegemonię, pojawiają się w kontekście kilku globalnych korytarzy handlowych, które powoli odchodzą od uregulowania handlu walutą. 

Nawet gdy Bitcoin walczył w tym miesiącu o przekroczenie poziomu 30 000 USD, długoterminowi posiadacze gromadzili krypto w szybkim tempie. W rzeczywistości trend ten sugerował, że aktywa są coraz częściej wykorzystywane jako aktywa „kup i trzymaj”, zgodnie z raportem Bitfinex. Tymczasem trwająca stagnacja na rynku jest postrzegana jako okazja do przechowywania większej ilości środków.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button