News

Cboe zatwierdza notowanie kilku Bitcoinowych ETF-ów

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych może być o krok bliżej pełnej aprobaty dla notowania Bitcoinowego funduszu ETF po tym, jak Giełda Cboe BZX poinformowała o zatwierdzonych notowaniach papierów wartościowych przez kilku zarządców aktywów.

W listach z 10 stycznia złożonych do SEC, Giełda Cboe poinformowała, że zatwierdziła oferty spotowego ETF na BTC od ARK 21Shares, Invesco Galaxy, Fidelity, VanEck, WisdomTree i Franklin Templeton. Termin na ostateczne zatwierdzenie lub odrzucenie ETF od ARK 21Shares upływa 10 stycznia, co prowadzi do spekulacji, że SEC może jednocześnie zatwierdzić kilka ofert od zarządców aktywów.

W celu ułatwienia terminowego wprowadzenia do notowań, Giełda prosi o przyspieszenie rejestracji tych papierów wartościowych zgodnie z zasadą 12d1-2 ustawy o giełdach z 1934 roku, z późniejszymi zmianami.

– oświadczyła Giełda Cboe.

Według analityka ETF, Erica Balchunasa, zgłoszenia Cboe były „ostatnim krokiem” przed pełnym zatwierdzeniem zgłoszeń zarządców aktywów S-1 przez SEC. Jeśli regulacyjny organ zatwierdzi Bitcoinowy fundusz ETF 10 stycznia, niektórzy eksperci spodziewają się, że pojawią się one na rynku już 11 stycznia.

9 stycznia, w trakcie spekulacji, że SEC wkrótce podejmie decyzję odnośnie Bitcoinowych ETF, oficjalne konto komisji na X opublikowało ogłoszenie o pełnej aprobacie. W ciągu kilku minut przewodniczący SEC, Gary Gensler, oświadczył, że konto zostało przejęte i nie ogłaszano na nim decyzji dotyczącej tego instrumentu inwestycyjnego.

Tweet SEC wywołał spekulacje na rynku, czy ogłoszenie to było oficjalne a haker opublikował je przedwczesnie, czy całkowicie zmyślone w celu manipulacji rynkiem kryptowalut. Zespół ds. bezpieczeństwa X ogłosił 9 stycznia, że SEC nie miała włączonej autoryzacji dwuskładnikowej dla swojego konta. Kilku amerykańskich parlamentarzystów również wezwało komisję do przedstawienia raportu na temat tego incydentu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button