News

Cena Ethereum najwyższa od ponad dziewięciu miesięcy

Ethereum po raz pierwszy od ponad dziewięciu miesięcy pokonał barierę 1900 USD, wywołując zwyżkowy trend dla aktywów cyfrowych. To był trudny test, ponieważ ETH przez ostatni tydzień notowano poniżej 1900 USD. To ożywienie jest bez wątpienia mile widziane przez inwestorów.

Co wpływa na cenę ETH?

Według Santimenta, za ostatnim rajdem mogły stać adresy rekinów Ethereum. W raporcie opublikowanym na Twitterze Santiment ujawnił, że konta posiadające od 100 do 10000 monet gromadziły ETH w przyspieszonym tempie w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. 

W sumie te adresy dodały 2.27 miliona monet do swoich zasobów, które osiągnęły wartość 4.2 mld dolarów. Ta akumulacja spowodowała, że aktywa osiągnęły nowy roczny szczyt, ponieważ zebrały około 1,4% całkowitej podaży ETH. 

Taki trend może mieć bycze znaczenie dla każdego zasobu cyfrowego i mogło tak być w przypadku Ethereum. Gdy ich zasoby przekroczyły nowy roczny szczyt, cena ETH była w stanie przebić się powyżej 1900 USD, co było nowym, dziewięciomiesięcznym maksimum dla kryptowaluty. Od tamtej pory utrzymuje się na stałym poziomie powyżej tej bariery. 

Oprócz rekinów gromadzących ETH, kolejnym powodem wzrostu może być oczekiwanie na nadchodzącą aktualizację Shapella. Dzięki niej, gracze w sieci Ethereum będą mogli wypłacić swoje postawione ETH, co było niemożliwe od czasu uruchomienia Beacon Chain.

Jednak aktualizacja może równie dobrze być wydarzeniem typu „kup plotki, sprzedawaj wiadomości” z jednego prostego powodu – więcej ETH wraca do obiegu. Realistycznie, gdy obstawiający będą mogli wypłacić swoje ETH, oczekuje się, że niektóre z nich trafią na giełdy, próbując zrealizować zyski. Ale ponieważ cena ETH znacznie spadła w stosunku do swojego rekordowego poziomu, jest prawdopodobne, że spora liczba pozostawi swoje monety w oczekiwaniu na lepsze ceny. 

Waluty, które trafiają na giełdy, będą jednak wywierać presję na sprzedaż aktywów, co prawdopodobnie doprowadzi do spadku ceny, a także spowoduje straty inwestorów zabezpieczających zyski ze swoich aktywów. Dobrym przykładem jest aktualizacja Cardano Alonzo, w której cena ADA wzrosła do nowych rekordowych poziomów przed aktualizacją, a następnie znacznie spadła po jej zakończeniu. 

Niemniej jednak w chwili redagowania tego tekstu, cena ETH wynosi 1914,49 USD.

żródło: coinmarketcap.com

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button