News

CEO Coinbase ostrzega przed regulacjami dotyczącymi SI

Brian Armstrong, CEO giełdy kryptowalutowej Coinbase, wyraził swoje stanowisko w sprawie regulacji sztucznej inteligencji (SI) w niedawnym wpisie na platformie społecznościowej X (dawniej Twitter).

W dniu 23 września Armstrong wyjaśnił, że uważa, iż SI nie powinna podlegać regulacji. Według CEO Coinbase, przestrzeń SI powinna się rozwijać tak szybko, jak to tylko możliwe, ze względu na takie powody, jak bezpieczeństwo narodowe. Ponadto Armstrong zauważył, że mimo najlepszych intencji regulatorów, regulacja „ma niezamierzone skutki”, twierdząc, że zabija innowacje i konkurencję.

Kierownik Coinbase przytoczył jako przykład internet. Armstrong uważa, że w Internecie i oprogramowaniu istniał „złoty wiek innowacji”, ponieważ nie były one regulowane. CEO Coinbase sugeruje, że to samo powinno dotyczyć technologii SI.

Ponadto Armstrong przedstawił alternatywę dla regulacji w zakresie ochrony przestrzeni SI. Według niego lepiej byłoby „zdecentralizować ją i udostępnić publicznie, żeby wypuścić kota z worka”.

Tymczasem różne jurysdykcje na całym świecie albo już rozpoczęły regulowanie SI, albo wyraziły obawy co do jego potencjalnych skutków. 15 sierpnia w Chinach weszły w życie tymczasowe wytyczne dotyczące działalności i zarządzania SI. Regulacje te zostały opublikowane 10 lipca i były wspólnym wysiłkiem sześciu agencji rządowych tego kraju. Jest to pierwszy zestaw przepisów dotyczących SI wprowadzonych w kraju w okresie ostatniego boomu tej technologii.

W Wielkiej Brytanii organ ds. konkurencji badał SI, aby zidentyfikować jego potencjalny wpływ na konkurencję i konsumentów. W dniu 18 września brytyjski organ ds. konkurencji i rynku doszedł do wniosku, iż mimo że SI ma potencjał do zmiany pracy i życia ludzi, te zmiany mogą nastąpić zbyt szybko i mogą znacząco wpłynąć na konkurencję.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button