News

CEO Nostra zwalnia się 2 tygodnie po emisji tokena

Aplikacja zdecentralizowanych finansów (DeFi) Nostra Finance znajduje się pod nowym kierownictwem po odejściu swojego dotychczasowego CEO.

David Garai ogłosił 28 czerwca, że rezygnuje ze stanowiska CEO mniej niż dwa tygodnie po uruchomieniu tokena Nostra (NSTR). Token został wprowadzony do obiegu poprzez airdrop 13 czerwca, bez okresu zapadania.

„Zrezygnowałem z funkcji CEO Nostra,” napisał Garai na platformie społecznościowej X, nie komentując powodów swojej decyzji. „Robię sobie małą przerwę po raz pierwszy od 4 lat, a potem wrócę. Śledźcie moje przyszłe plany.”

Firmą będzie teraz kierować jej szef produktu, Richard Thomas-Pryce.

Nostra oferuje szeroki zakres usług DeFi, w tym pożyczki, wypożyczanie, wymianę i łączenie kryptowalut. Jej celem jest bycie „super aplikacją kryptograficzną”, obiecując użytkownikom możliwość zarządzania wszystkimi swoimi potrzebami związanymi z kryptowalutami na jednej platformie. Nostra jest zbudowana na infrastrukturze Starknet i napędzana przez nią.

Po ogłoszeniu tej wiadomości, wartość tokena NSTR spadła o prawie 6%.

Airdrop tokena został ogłoszony 4 czerwca jako część działań mających na celu nagrodzenie wczesnych użytkowników. Platforma udostępniła 11% swojej podaży tokenów o wartości $100 mln, w pełni odblokowanej, umożliwiając natychmiastowy dostęp i konwersję.

Ogłoszenie Garai wywołało pytania i wątpliwości dotyczące czasu jego rezygnacji, wśród niektórych użytkowników na platformie X. W odpowiedzi Garai napisał:

Do tych, którzy próbują powiązać odblokowane uruchomienie i moją rezygnację: to kompletna bzdura. Nie sprzedałem ani jednego tokena i nie planuję tego robić.

Nostra jest uznawana za „najbardziej dochodowy” protokół na Starknet, generując 2.5 mln dolarów rocznego przychodu. Dane z DefiLlama pokazują, że całkowita wartość zablokowana na Nostra wynosi 151.36 mln dolarów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button