News

CFTC: Binance celowo złamał przepisy

Rostin Behnam, przewodniczący Komisji Handlu Towarami Futures (CFTC), niedawno wypowiedział się na temat zarzutów stawianych Binance, twierdząc, że giełda kryptowalutowa świadomie działała poza amerykańskim prawem regulującym wymianę towarów i kontraktów futures.

Przemawiając na panelu dyskusyjnym zorganizowanym podczas konferencji DeCenter Spring na Uniwersytecie Princeton 14 kwietnia, jak informuje Bloomberg, Behnam powiedział uczestnikom, że liderzy Binance celowo naruszali zasady działalności, w tym celowo pozwalając obywatelom USA na udział w giełdzie za pomocą wirtualnych prywatnych sieci (VPN) i innych podobnych narzędzi.

„To nie są osoby niewykwalifikowane” – powiedział Behnam na wydarzeniu. „Otwierają duże firmy i oferują kontrakty futures i instrumenty pochodne dla klientów z USA”. Przewodniczący CFTC dodał później: „Jeśli zamierzasz oferować kontrakty futures w USA, jasno wynika z tego, że jesteś zarejestrowany w CFTC i przestrzegasz prawa”.

Komentarze te mają miejsce w trakcie procesu sądowego CFTC przeciwko Binance i jego CEO, Changpengowi „CZ” Zhao, za rzekome naruszenia handlowe. Zgodnie z raportem Cointelegraph, „CFTC oskarża Binance o popełnienie siedmiu wykroczeń polegających na dokonywaniu niezarejestrowanych transakcji futures, oferowaniu nielegalnych opcji towarowych, niezarejestrowaniu się jako pośrednik w handlu futures lub jako wyznaczonego kontrahenta rynku lub instalacji do wykonania transakcji swapowych, braku odpowiedniej kontroli lub wdrożenia środków AML/KYC oraz łamaniu prawa”.

Sądowa sprawa CFTC przeciwko Binance opiera się na dowodach, że giełda kontynuowała obsługę klientów z USA, mimo polityki zakazującej takich działań, i celowo angażowała się w nielegalny handel futures, rzekomo łamiąc amerykańskie przepisy przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Binance stawia czoła zarówno procesom sądowym CFTC, jak i skargom IRS oraz federalnych prokuratorów, a jednocześnie twierdzi, że uczestniczy w rzetelnych działaniach zgodnych z prawem globalnym.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button