News

Chiński urzędnik skazany na dożywocie za wydobywanie Bitcoinów i korupcję.

Funkcjonariusz chińskiego rządu został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za działalność nielegalnego biznesu związanego z wydobywaniem Bitcoinów o wartości 2,4 mld chińskich juanów (329 mln dolarów) oraz za niezwiązane z tym zarzuty korupcji.

Według doniesień lokalnych mediów, Sąd Ludowy Pośredni w Hangzhou skazał Xiao Yi, byłego członka Grupy Partyjnej Konferencji Politycznej Prowincji Jiangxi oraz wiceprzewodniczącego, na karę dożywotniego pozbawienia wolności za korupcję i nadużycie władzy 22 sierpnia.

Zarzuty korupcji wynikają z działań niezwiązkowych z kryptowalutami, obejmujących łapówkarstwo w latach 2008–2021. Zarzuty nadużycia władzy, datowane od 2017 do 2021 roku, wynikają z udzielania dotacji finansowych i energetycznych firmie Jiumu Group Genesis Technology, z siedzibą w mieście Fuzhou, która w pewnym momencie zarządzała ponad 160 000 maszynami do wydobywania Bitcoinów.

Prokuratorzy twierdzą, że Yi „zatuszował” operację wydobywczą, instruując odpowiednie departamenty, aby fabrykować raporty statystyczne i dostosowywać klasyfikację zużycia energii elektrycznej. Od 2017 do 2020 roku zużycie energii elektrycznej przez Jiumu stanowiło 10% ogólnego zużycia energii w Fuzhou. „Yi przyznał się do winy i żałował, zwrócił skradzione środki, a wszystkie łapówki wraz z ich zyskami zostały skonfiskowane” – napisał sędzia orzekający Sąd Ludowy w Hangzhou.

Obecnie Chiny zakazują wszelkich form transakcji kryptowalutowych, operacji wymiany oraz przekształcania walut fiat na kryptowaluty, ale nie sięgnęły po zakaz całkowitego posiadania kryptowalut. W decyzji z 3 sierpnia chiński sąd orzekł, że 10 milionowy kontrakt pożyczki w Bitcoinach był nieważny zgodnie z zakazem Bitcoinów w kraju, a odzyskanie długu w sposób prawny nie jest możliwe. 14 sierpnia chiński obywatel został skazany na dziewięć miesięcy więzienia za pomoc znajomemu w zakupie Tether, czerpiąc z tej transakcji zysk w wysokości 20 dolarów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button