News

Coinbase z zielonym światłem w Holandii

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase kontynuuje agresywną ekspansję w Europie. 

Tym razem światowy gigant oficjalnie ogłosił, że otrzymał „zielone światło” od De Nederlandsche Bank (DNB), banku centralnego Holandii. Zatwierdzenie regulacyjne pozwala giełdzie oferować swoje detaliczne i instytucjonalne produkty kryptograficzne w Królestwie Niderlandów. 

Według DNB, Coinbase jest jedną z głównych międzynarodowych giełd zatwierdzonych przez holenderski bank centralny do obsługi usług kryptowalutowych. Coinbase Europe Limited i Coinbase Custody International są wpisane w publicznym rejestrze DNB jako dostawcy usług kryptograficznych. 

Usługi kryptograficzne Coinbase nie podlegają specjalnemu nadzorowi DNB. Ryzyka finansowe i operacyjne związane z usługami kryptograficznymi nie są monitorowane „i nie ma szczególnej ochrony konsumentów finansowych”. 

ogłosił coinbase

Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym, jak DNB opublikował 16 września wytyczne dotyczące polityki w zakresie kontroli sankcji dla transakcji kryptowalutowych.  

Wejście Coinbase do Holandii jest zgodne z agresywnymi planami ekspansji firmy w Europie. 

W lipcu Coinbase uzyskał aprobatę dostawcy usług Crypto Asset od włoskiego regulatora AML, Organismo Agenti e Mediatori. Giełda planuje też rejestrację w krajach takich jak Hiszpania i Francja. 

Zgodnie z najnowszym wpisem, Coinbase obsługuje teraz klientów w prawie 40 krajach europejskich za pośrednictwem dedykowanych centrów w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech.  

Dodatkowe rejestracje lub wnioski licencyjne są w toku na kilku głównych rynkach, zgodnie z lokalnymi przepisami.

– powiedziała firma.

Problemy Coinbase

Globalna ekspansja Coinbase pojawia się w obliczu wielu problemów. Giełda kryptowalut odnotowała znaczne straty w ciągu dwóch kolejnych kwartałów w 2022 roku. W II kwartale Coinbase była “na minusie” 1.1 mld USD. Była to największa strata od czasu, gdy giełda wystawiła swoje akcje na Nasdaq w kwietniu 2021 roku.  

W lipcu władze USA aresztowały byłego menedżera Coinbase, twierdząc, że był zaangażowany w handel kryptowalutami z wykorzystaniem informacji poufnych. Kolejne dwa procesy sądowe w Stanach Zjednoczonych również potwierdzają, że Coinbase ogłasza fałszywe informacje na temat swoich praktyk biznesowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button