News

Coinbase ponownie redukuje liczbę pracowników

Coinbase, topowa giełda kryptowalut, ogłosiła dziś kolejny etap redukcji zatrudnienia. CEO Brian Armstrong stwierdził, że giełda zmniejszy łączną liczbę pracowników o 950 etatów.  

Podjąłem trudną decyzję o zmniejszeniu naszych kosztów operacyjnych o około 25%, co obejmuje zwolnienie około 950 osób. Wszyscy członkowie zespołu, których to dotyczy, zostaną poinformowani jeszcze dzisiaj.

– powiedział dyrektor generalny.

Na pierwszym miejscu cięcie wydatków

Warto zauważyć, że podobną decyzję giełda podjęła już w listopadzie 2022 roku. A według prezesa obecnych ruch prawdopodobnie nie będzie ostatnim. Ponadto giełda będzie również zamykać niektóre ze swoich projektów o niskim zysku. Dyrektor generalny giełdy kryptograficznej stwierdził, że szczegóły na ten temat zostaną podane w pierwszym kwartale. 

Ponadto Armstrong stwierdził, że posunięcie to było konieczne, aby zmniejszyć wydatki platformy, biorąc pod uwagę to, co czeka ją w tym roku. Dyrektor generalny zauważył ponadto, że „zwiększyłoby to nasze szanse na dobre działanie w każdym scenariuszu”. Stwierdził, co następuje: 

Chociaż rozstanie z naszymi współpracownikami zawsze jest bolesne, to nie było możliwości znacznego zmniejszenia naszych wydatków bez uwzględnienia zmian w liczbie pracowników. 

Armstrong stwierdził również, że giełda zapewni wsparcie w okresie przejściowym pracownikom tracącym pracę. Osoby mieszkające w Ameryce otrzymywałyby wynagrodzenie podstawowe, ubezpieczenie zdrowotne i inne dodatki przez co najmniej 14 tygodni. Pracownicy pracujący na wizie pracowniczej również otrzymają dodatkowe wsparcie. Tymczasem pracownicy globalni będą traktowani zgodnie z przepisami dotyczącymi rozwiązania stosunku pracy w ich kraju zamieszkania. 

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy giełda wykonała podobny ruch na trwającym rynku niedźwiedzia. W listopadzie 2022 roku Coinbase zwolnił ponad 60 pracowników ze swojego zespołu rekrutacyjnego i instytucjonalnego. Wcześniej, na początku rynku niedźwiedzia, miała miejsce kolejna wielka redukcja. 

W czerwcu 2022 roku giełda kryptowalut pożegnała się z 18% swojego personelu, czyli 1100 pracowników. Wtedy też dyrektor generalny zrzucił winę na kryptowalutową zimę i recesję. Ta runda zwolnień nastąpiła po tym, jak giełda wstrzymała swój plan zatrudnienia i unieważniła swoje oferty pracy.

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button