News

Cyfrowa waluta Kazachstanu w fazie pilotażowej

Zgodnie z raportem opublikowanym wspólnie przez Binance i Narodowy Bank Kazachstanu (NBK), bank rozpoczął projekt pilotażowy cyfrowego tenge. W raporcie przyjrzano się globalnemu podejściu do regulacji aktywów cyfrowych, branży aktywów cyfrowych i zdecentralizowanych finansów (DeFi) w szczególności w Azji Środkowej i Wspólnocie Niepodległych Państw.

We wstępie do raportu wiceprezes NBK, Berik Sholpankupov, napisał o wizji banku dotyczącej „współpracy między tradycyjnymi finansami i DeFi”, która mogłaby zwiększyć integrację finansową i wesprzeć handel międzynarodowy.

W Kazachstanie rozpoczęliśmy również praktyczny projekt badawczo-rozwojowy, aby zbadać, w jaki sposób nasz CBDC – cyfrowy Tenge może połączyć świat kryptowalut z tradycyjną infrastrukturą płatności fiducjarnych.

– dodał.

Oświadczenie Sholpankupova potwierdziło, że NBK dotrzymuje terminów z planami określonymi w jego oficjalnym harmonogramie. Kazachstan ogłosił swój projekt digital tenge w 2020 r. Projekt ma trwać do końca 2025 r. W raporcie stwierdzono również:

Inicjatywa CDBC cyfrowego Tenge […] Jest już w fazie pilotażowej z wykorzystaniem kontrolowanego środowiska, prawdziwych konsumentów i sprzedawców. Obecnie BNB Chain i NBK testują integrację CBDC z publicznym zdecentralizowanym Blockchainem, aby jeszcze bardziej wypełnić lukę między tradycyjną bankowością a ekosystemem kryptograficznym.

– czytamy.

Binance otrzymał stałą licencję na zarządzanie platformą aktywów cyfrowych i świadczenie usług powierniczych w październiku 2022 r. W tym samym miesiącu NBK powiedział w 2022 r., że zintegruje swoje CBDC z łańcuchem Binance BNB.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button