News

Cyfrowy juan zyskuje funkcjonalność inteligentnych kontraktów

Cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) Chin — cyfrowy juan lub eCNY — wraz z serią nowo ujawnionych przypadków użycia otrzymała ulepszenia, które zapewniają jej funkcjonalność inteligentnych kontraktów.

Funkcja inteligentnego kontraktu została uruchomiona w aplikacji Meituan, chińskiej aplikacji oferującej usługi sprzedaży detalicznej i dostawy żywności, zgodnie z doniesieniem lokalnego portalu kryptowalutowego 8btc.

Kiedy użytkownicy Meituan składają zamówienie i płacą za pomocą swojego portfela e-CNY, uruchamiana jest inteligentna umowa, która wyszukuje słowa kluczowe i zakupione przedmioty w zamówieniu. Jeśli użytkownik kupi coś z listy słów kluczowych na dany dzień, bierze udział w losowaniu części nagrody.

Nagrodą jest udział w „czerwonej kopercie” znanej lokalnie jako hongbao, zawierającej 8888 juanów, wartej nieco ponad 1300 dolarów.

Hongbao to małe paczki tradycyjnie używane do dawania pieniędzy w okolicach Chińskiego Nowego Roku jako gest życzeń szczęścia.

W grudniu aplikacja portfela e-CNY wprowadziła funkcję umożliwiającą użytkownikom wysyłanie cyfrowych czerwonych kopert w celu zwiększenia adopcji przed chińskim Nowym Rokiem 22 stycznia.

Oprócz najnowszych zmian, w ciągu ostatnich kilku dni dodano również nowe zastosowania e-CNY.

Raport China Securities Journal mówi, że po raz pierwszy użyto e-CNY do zakupu papierów wartościowych. Inwestorzy mogą również korzystać z CBDC do kupowania papierów wartościowych za pomocą aplikacji mobilnej Soochow Securities, lokalnej firmy maklerskiej.

Aplikacja portfela dla cyfrowych juanów również otrzymała aktualizację, dzięki której użytkownicy mogą teraz dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów z Androidem, nawet jeśli ich urządzenie nie ma internetu ani zasilania, zgodnie z raportem Yicai Global z 11 stycznia.

Nowe zastosowania cyfrowego juana pojawiają się w czasie, gdy Chiny zmagają się ze wskaźnikiem adopcji swojego CBDC.

Były urzędnik Ludowego Banku Chin, banku centralnego kraju, przyznał publicznie w grudniu, że „wykorzystanie cyfrowego juana było niskie” i „wysoce nieaktywne”, dodając, że „wyniki nie są idealne.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button