Elon Musk chce anulować przejęcie Twittera
W nieoczekiwanym obrocie wydarzeń dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, ogłosił zamiar rezygnacji z wartego 44 mld dolarów przejęcia Twittera w liście wysłanym do zarządu giganta mediów społecznościowych.
Krótko mówiąc, najbogatszy człowiek na świecie nie jest zadowolony z braku informacji na temat spamu i fałszywych kont, które podał Twitter. Zgodnie z listem skierowanym do dyrektora prawnego Twittera Vijayi Gadde, Musk anuluje fuzję, ponieważ Twitter „wydaje się składać fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia”, które Musk wykorzystał jako punkt odniesienia dla swojej decyzji.
Elon Musk początkowo zgodził się na zakup przyjaznej dla kryptowalut platformy mediów społecznościowych za 54,20 USD za akcję, czyli około 44 mld USD. Zarząd Twittera był zadowolony z tej decyzji, jednogłośnie głosując za porozumieniem, dzięki któremu firma ponownie stałaby się prywatną spółką.
Jednak pismo złożone do SEC argumentowało, że Twitter nie był zbyt jasny w odniesieniu do dwóch kluczowych danych – procesu Twittera służącego kontroli włączania spamu i fałszywych kont do codziennie aktywnych użytkowników, a także identyfikowania i zawieszania takich kont. Gigant mediów społecznościowych był podobno tajemniczy w sprawie codziennych pomiarów aktywnych użytkowników przez ostatnie dwa lata.
– czytamy.
Dalej pismo twierdzi, że Twitter narusza dwie sekcje umowy o połączeniu (sekcje 6.4 i 6.11). Firma została powiadomiona o swoim naruszeniu już 6 czerwca, a „wszelkie okresy naprawcze przyznane Twitterowi w ramach umowy fuzji już minęły”.
Zarząd Twittera zdecydowanie nie jest jednak zadowolony z rozwiązania umowy i rezygnacji z transakcji przez Elona Muska. W tweecie prezes Twittera Bret Taylor powiedział, że zarząd chce zamknąć transakcję po wcześniej uzgodnionej cenie i w razie potrzeby podejmie kroki prawne.
Jesteśmy przekonani, że zwyciężymy w sądzie Chancery w Delaware.
– napisał Taylor.
źródło: news.bitcoin.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.