News

Elon Musk pozwany za „piramidę Dogecoin”

Pozew o wartości 258 mld dolarów złożony przeciwko CEO i założycielowi Tesli i SpaceX, Elonowi Muskowi, jego wyżej wymienionym firmom, za rzekome „zaangażowanie się w piramidę kryptograficzną”. Keith Johnson, który wcześnie zainwestował i promował Dogecoin, złożył w dziś pozew do sądu federalnego na Manhattanie.

Johnson oskarża Muska, Teslę, SpaceX i DOGE o „oszustwo sztucznego zawyżenia ceny” DOGE poprzez „fałszywe i wprowadzające w błąd” tweety, czytamy w pozwie. Oczekuje też od Muska odszkodowania do 86 mld dolarów.

Co więcej, grupa inwestorów DOGE, których reprezentuje Johnson, również domaga się odszkodowania w wysokości 172 mld dolarów. Według treści pozwu jest to „rozsądne oszacowanie strat inwestorów” z handlu memową krypto od 2019 roku.

Jak czytamy dalej, tweety Muska o Dogecoin były częścią „programu „pompuj i zrzuć”, aby pozbyć się jego udziałów w DOGE. Miliarder od dawna głośno wspiera Dogecoin, często tweetując o kryptowalucie jeszcze przed rozpoczęciem hossy w 2020 roku.

W marcu, Elon Musk ogłosił na Twitterze, że SpaceX, zacznie przyjmować Dogecoin jako zapłatę za swoje towary. Ujawnił on również, że Tesla Motors zaakceptuje płatności za towary w DOGE.

Pozew zawiera również komentarze Warrena Buffetta, Billa Gatesa i innych wpływowych osób, które wątpią w ważność kryptowalut. Ponieważ waluta nie ma własnej wartości, według Johnsona, można ją porównać do piramidy.

Warto jednak wspomnieć, że społeczność krypto wyśmiała pozew. Tweet twórcy Dogecoin, Shibetoshi Nakamoto, cytowany był w pozwie jako dowód potwierdzający, nazwał skargę „głupą jak cholera”. Jednocześnie przyznał jednak, że handel kryptowalutami nie różni się zbytnio od hazardu.

Zajrzyj tutaj

Wartość Dogecoin spadała w ciągu ostatniego roku do 0,057 USD w czwartek, ze szczytowego poziomu 0,64 USD w maju ubiegłego roku. Kryptowaluta została stworzona w 2013 roku jako żart, ale od tego czasu została przyjęta przez Muska i inne gwiazdy. W obecnym zestawieniu CoinMarketCap zajmuje 10. miejsce, natomiast kapitalizacja rynkowa live wynosi 7 660 870 520 USD.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, twitter.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button