News

FTX i Alameda przenoszą aktywa na Binance, Coinbase i OKX

W ciągu czterech dni portfele powiązane z nieistniejącymi już firmami zajmującymi się handlem kryptowalutami FTX i Alameda Research przeniosły aktywa cyfrowe o wartości 23.59 mln dolarów na topowe giełdy kryptowalut. 

Firma analityczna Blockchain Spot On Chain zidentyfikowała ten ruch, szacując, że od 24 października nieistniejące już podmioty przesłały 591 mln dolarów przy użyciu 59 różnych krypto.

https://twitter.com/spotonchain/status/1733304688144195978
żródło: X

24 października portfele FTX i Alameda przesłały 10 mln dolarów na jeden adres portfela, który później został rozdzielony na konta Binance i Coinbase. 1 listopada doszło do podobnej transakcji pomiędzy stronami, w wyniku której na konta Binance i Coinbase przekazano kwotę 13.1 mln dolarów. 

Ruch funduszy datuje się na marzec, kiedy FTX i Alameda rozpoczęły odzyskiwanie aktywów dla inwestorów. W tym czasie trzy portfele powiązane z FTX i Alameda Research przeniosły stablecoiny o wartości 145 mln dolarów na różne platformy, w tym Coinbase, Binance i Kraken. 

Chociaż borykająca się z problemami giełda odzyskała ponad 5 mld dolarów w gotówce i płynnych kryptowalutach, to dalsze zobowiązania o wartości 3.8 mld dolarów pozostają nieuregulowane.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button