News

FTX odzyskał aktywa o wartości 7,3 mld USD, rozważy ponowne uruchomienie giełdy

Giełda kryptowalutowa FTX może rozważać ponowne uruchomienie – wynika z oświadczenia zespołu prawnego reprezentującego dłużników.

Podczas rozprawy w Sądzie Upadłościowym Okręgu Delaware w Stanach Zjednoczonych 12 kwietnia, prawnicy z kancelarii Sullivan & Cromwell reprezentujący FTX powiedzieli, że firma krypto odzyskała około 7,3 miliarda dolarów w płynnych aktywach.

Według zespołu prawnego FTX rozważy również ponowne uruchomienie działalności giełdy kryptowalutowej w drugim kwartale 2024 roku – sugerując możliwy restart już w kwietniu. Dyrektor generalny FTX John Ray ponoć rozważał odrodzenie upadłej giełdy podczas wywiadu w styczniu.

Cena tokena FTX wzrosła z 1,32 do 2,80 dolarów niemal w tym samym czasie, gdy prawnicy ogłosili potencjalny restart giełdy – co oznacza wzrost o ponad 112%. Cena tokena utrzymywała się głównie między 1 a 2 dolarów od czasu ogłoszenia bankructwa firmy.

W tym samym czasie podczas rozprawy sądowej sędzia upadłościowy odrzucił wniosek, który pozwoliłby na uprzywilejowanie zwrotu kosztów prawnych byłemu dyrektorowi generalnemu FTX, Samowi „SBF” Bankman-Fried. Sędzia pozostawił możliwość dla SBF, aby ten w przyszłości przedstawił sądowi dowody dotyczące tego wniosku.

„Jeśli mam być szczery, nie mam żadnych dowodów, aby ustalić powód” – powiedział sędzia John Dorsey. „Nie wiem, jakie inne polisy ubezpieczeniowe ma do dyspozycji, nie wiem, jakie inne prywatne aktywa ma do dyspozycji, które pozwolą mu pokryć te koszty i następnie odzyskać je w ramach tej polisy”.

Postępowanie upadłościowe nastąpiło po ogłoszeniu przez dłużników, że szwajcarski sąd uwzględnił wniosek zezwalający na sprzedaż FTX Europe AG, europejskiego ramienia firmy. FTX Europe AG, wraz ze 133 innymi spółkami zależnymi, była częścią wniosku FTX na podstawie Rozdziału 11 złożonego w amerykańskim sądzie upadłościowym w listopadzie 2022 r.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button