News

Galaxy Digital przejmuje firmę zajmującą się przechowywaniem kryptowalut

Galaxy Digital zainwestował 44 mln dolarów w instytucjonalną platformę przechowywania kryptowalut, aby wykorzystać własne możliwości przechowywania i zarządzania aktywami. 

Firma inwestycyjna Mike’a Novogratza zajmująca się kryptowalutami sfinalizowała przejęcie GK8. Podmiot opracował własną opatentowaną technologię przechowywania kryptowalut, mającą na celu zapewnienie bezpiecznego zarządzania aktywami użytkownikom instytucjonalnym. 

Serwis specjalizuje się w dostarczaniu technologii cold vault, która umożliwia wykonywanie transakcji bez połączenia z internetem. Jego wewnętrzny MPC zapewnia możliwość automatyzacji transakcji, a usługa zapewnia również dostęp do sieci zdecentralizowanego finansowania (DeFi), tokenizacji, NFT i handlu. 

W oświadczeniu firmy Novogratza podkreślono, że głównym powodem przejęcia jest zwiększone zapotrzebowanie inwestorów na usługi powiernicze. Rozwiązania GK8 do przechowywania i technologia portfela zostaną włączone do nadchodzącej platformy brokerskiej GalaxyOne firmy Galaxy Digital. 

W ramach umowy biznesowej Galaxy doda do swojej organizacji biuro w Tel Awiwie, a prawie 40 pracowników GK8 stanie się częścią szerszej grupy. Założyciele GK8, Lior Lamesh i Shahar Shamai, pozostaną na stanowisku, aby kierować ofertą technologii zabezpieczających Galaxy. 

GalaxyOne ma oferować szeroką gamę usług finansowych związanych z kryptowalutami użytkownikom instytucjonalnym. Obejmuje to handel, pożyczki, instrumenty pochodne, depozyty zabezpieczające dla różnych portfeli, a także oferty powiernicze zarządzane przez GK8. 

Galaxy podwoił swoje inwestycje w sektorze wydobywania kryptowalut w grudniu 2022 roku, ogłaszając przejęcie za 65 milionów dolarów Argo Blockchain. Firma wydobywcza musiała sprzedać swoją “kopalnię” Helios, aby uniknąć bankructwa w trudnym roku dla sektora.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button