News

Google i Apple wytłumaczą się ze środków przeciwdziałania krypto oszustwom

Senator Sherrod Brown, przewodniczący senackiej komisji ds. bankowości, mieszkalnictwa i spraw miejskich, wysłał list do prezesa Apple Tima Cooka oraz dyrektora generalnego Alphabet i Google, Sundara Pichaia, w sprawie ich środków przeciwko fałszywym aplikacjom kryptowalutowym na ich platformach.

Podkreślił, że „konieczne jest, aby sklepy z aplikacjami posiadały odpowiednie zabezpieczenia zapobiegające oszukańczej aktywności wycelowanej w aplikacje mobilne”.

Listy senatora Browna zostały wysłane po ostrzeżeniu Federalnego Biura Śledczego (FBI) przed fałszywymi aplikacjami kryptowalutowymi, które oszukały setki inwestorów już na ponad 42 mln dolarów.

Prawodawca powiedział dyrektorom generalnym Apple i Google, że miliony Amerykanów używają aplikacji mobilnych do inwestowania w nieuregulowane aktywa cyfrowe, w tym kryptowaluty, dodając, iż „kryptowalutowe aplikacje mobilne są dostępne publicznie za pośrednictwem sklepów z aplikacjami”, w tym Apple App Store i Google Play.

Podczas gdy aplikacje kryptograficzne oferowały inwestorom łatwe i wygodne sposoby handlu kryptowalutami, pojawiły się doniesienia o fałszywych aplikacjach kryptograficznych, które oszukały setki inwestorów.

– powiedział.

Senator Brown zakończył list do Apple i Google, zadając pięć pytań, prosząc kierownictwo o odpowiedź do 10 sierpnia.

Pytania dotyczą opisania procesu oceny aplikacji w ich sklepach, kryteriów stosowanych do określenia, czy aplikacja ma zostać zatwierdzona, kroków, jakie podejmują, aby uniemożliwić aplikacjom kryptograficznym obchodzenie zasad sklepu i przekształcanie się w aplikacje phishingowe, wszystkich systemów i procesów wdrożonych, aby ludzie zgłaszali fałszywe aplikacje, oraz podania wszystkich działań, które podjęły ich sklepy z aplikacjami, aby ostrzegać ludzi o rzeczywistej lub potencjalnie oszukańczej aktywności związanej z aplikacjami do inwestowania w kryptowaluty.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button