News

Google uruchomił „zabójcę GPT-4”

Technologiczny gigant Google oficjalnie wprowadził Gemini, swój najnowszy model AI, który według niego przewyższa GPT-4 OpenAI. 

Wczoraj dyrektor generalny Google Sundar Pichai oraz dyrektor generalny i współzałożyciel Google DeepMind Demis Hassabis ogłosili w internecie wprowadzenie na rynek Gemini. 

Model sztucznej inteligencji został zoptymalizowany pod kątem różnych rozmiarów i przypadków użycia (Ultra, Pro, Nano) i zbudowany tak, aby był multimodalny, aby rozumieć i łączyć różne typy informacji. 

Tymczasem Google twierdzi, że jego wersja Ultra osiąga „najnowocześniejszą wydajność” w 30 z 32 akademickich testach porównawczych wykorzystywanych przy opracowywaniu dużych modeli językowych. Co więcej, według Google osiąga 90% wyników w masowym teście rozumienia języka wielozadaniowego (MMLU), co przewyższa wyniki ekspertów w dziedzinie ludzkiej. 

Główny naukowiec Google, Jeff Dean, powiedział, że Gemini Ultra to pierwszy model, który „osiągnął eksperckie wyniki w badaniu MMLU u 57 badanych z wynikiem powyżej 90%”. 

System został również zaprojektowany od podstaw tak, aby płynnie analizował tekst, obrazy, dźwięk i wideo, co stawia go przed konkurencją. 

Od początku zaprojektowaliśmy Gemini tak, aby był multimodalny. Nie chcieliśmy zaczynać od modelu czysto tekstowego, a potem dodawać kodery wizyjne i dźwiękowe. 

– powiedział Dean. 

Gemini posiada również zaawansowane umiejętności programowania. Może on rozwiązywać złożone problemy programistyczne i współpracować z programistami. 

Według eksperta ds. sztucznej inteligencji Rowana Cheunga Gemini Pro uzyskał lepsze wyniki niż GPT-3.5 w sześciu z ośmiu testów porównawczych, „co czyni go najpotężniejszym darmowym chatbotem dostępnym obecnie na rynku”. 

Porównanie wydajności Gemini i ChatGPT. Źródło: Google 

Dla tych, którzy chcą wypróbować nowy model sztucznej inteligencji, według Google wprowadzono już ulepszoną wersję Gemini Pro w wersji Google ChatGPT – znanej jako Bard. 

To największa aktualizacja Barda od czasu jego premiery. Będzie dostępna w języku angielskim w ponad 170 krajach i terytoriach, a w najbliższej przyszłości planujemy rozszerzyć ją na inne sposoby oraz obsługiwać nowe języki i lokalizacje.

– oznajmiła firma.

Gemini także na flagowym telefonie Pixel 8 Pro od Google

Pixel 8 Pro to pierwszy smartfon zaprojektowany z myślą o Gemini Nano, który obsługuje nowe funkcje, takie jak Podsumowanie w aplikacji Rejestrator i wdrażanie Smart Reply w Gboard, zaczynając od WhatsApp, a więcej aplikacji do przesyłania wiadomości pojawi się w przyszłym roku. 

Google zaprezentował Gemini na początku tego roku, zachwalając jego możliwości i twierdząc, że będzie potężniejszy niż ChatGPT. 

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button