News

Hard fork Cardano ponownie opóźniony

Po nieudanej próbie uruchomienia w zeszłym miesiącu hard fork Cardano Vasil zostaje ponownie opóźniony. Decyzja została podjęta, ponieważ zespoły odpowiedzialne za rozwój łańcucha Blockchain Cardano dążą do płynnej aktualizacji sieci.

Input Output Global (IOG), organizacja odpowiedzialna za badania i rozwój Cardano, opublikowała wczoraj aktualizację na YouTube na temat nadchodzącego hard forka Vasil.

Menedżer techniczny IOG, Kevin Hammond, ogłosił, że hard fork Vasil zostanie przełożony jeszcze raz, aby upewnić się, że wszystkie strony, w tym giełdy i programiści API, są „na niego gotowi”.

Oczywiście, od miejsca, w którym jesteśmy, może minąć jeszcze kilka tygodni, zanim przejdziemy do prawdziwego hard forka Vasil […] To niezwykle ważne. Wszyscy użytkownicy muszą być gotowi do przejścia przez hard fork, aby zapewnić płynny proces.

– powiedział.

Hammond zwrócił uwagę, że postępując z węzłem Cardano w wersji 1.35.2. IOG skupił się na rozwiązywaniu niektórych problemów z siecią testową. Nowa wersja węzła rozwiązuje problemy związane z operatorami puli udziałów, programistami aplikacji zdecentralizowanych (DApp), testowaniem wewnętrznym i innymi problemami zidentyfikowanymi w sieci testowej.

Celem jest to, aby zapobiec wszelkim ostatecznym problemom, gdy przejdziemy do hard forka Vasila. To, co robimy, to naprawianie autorytetu testowania, przeprowadzanie tego dobrze i bez pośpiechu.

– dodał Hammond.

Hard fork Vasil jest największym ulepszeniem do Cardano od czasu hard forka Alonzo, który został ukończony we wrześniu 2021 r. Nadchodzący fork jest pozycjonowany jako „zmieniacz gry” w rozwoju Cardano, ponieważ oczekuje się, że poprawi sieć pod względem szybkości i skalowalności, dzięki czemu będzie bardziej odpowiednia dla inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button