News

Huobi i Solaris wprowadzają kartę crypto-to-fiat na terenie UE

Ponieważ przestrzeń kryptograficzna nadal się rozszerza na główny nurt, zasypanie luki między walutami cyfrowymi i fiducjarnymi jest priorytetem dla wielu tradycyjnych instytucji finansowych. 

Giełda kryptowalut Huobi ogłosiła partnerstwo z Solaris, europejskim dostawcą usług finansowych, w celu uruchomienia karty debetowej kryptowaluta-fiat. 

Program zatwierdzony przez Visa, umożliwia użytkownikom Huobi globalne korzystanie z zasobów cyfrowych w punktach sprzedaży. Użytkownicy mieszkający na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) będą mieli dostęp do karty od drugiego kwartału 2023 roku. 

EOG obejmuje wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) oraz Islandię, Liechtenstein i Norwegię. 

Komentując partnerstwo, Andrea Ramoino, dyrektor ds. strategii w firmie Solaris, zasugerował przyszły rozwój współpracy z Huobi. 

To dopiero pierwszy krok w naszej współpracy, ponieważ czekamy na zapewnienie większej liczby opcji płatności użytkownikom w regionie EOG i poza nim. 

Nie jest to pierwsza karta krypto-fiat dostępna dla mieszkańców UE. W 2020 roku Binance wprowadziło własną akredytowaną przez Visa kartę krypto-fiat, która pozwala Europejczykom pobierać środki bezpośrednio z ich kont Binance.

Poza UE Visa jest aktywnym orędownikiem wypełniania luki krypto-fiducjarnej. W październiku 2022 Blockchain.com ogłosił współpracę z Visa w celu zaoferowania kryptowalutowej karty debetowej, która jest dostępna tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. 

Przed upadkiem FTX współpracował również z Visa, oferując kartę debetową w 40 krajach. 

Ostatnio dostawca usług finansowych współpracował z firmą fintech, ZELF, w celu uruchomienia anonimowej karty debetowej z doładowaniem kryptograficznym. Dzięki temu użytkownicy mogą otwierać konto czekowe oparte na dolarach amerykańskich, podając tylko swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. 

Pod koniec zeszłego roku Visa zaproponowała również funkcję umożliwiającą użytkownikom automatyczne płacenie rachunków z portfela kryptograficznego.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button