News

Indie badają funkcjonalność offline CBDC

Niedawno uruchomiona wewnętrzna cyfrowa waluta indyjskiego banku centralnego (CBDC) — rupia cyfrowa — jest obecnie testowana pod kątem funkcjonalności offline, ujawnił Ajay Kumar Choudhary, dyrektor wykonawczy Reserve Bank of India (RBI).

RBI – bank centralny Indii i organ regulacyjny – uruchomił 1 listopada 2022 r. pilotaż segmentu hurtowego dla rupii cyfrowej, wprowadzając 50 000 użytkowników i 5 000 sprzedawców do testów w świecie rzeczywistym. Na dzień 25 lutego za pośrednictwem hurtowych CBDC zrealizowano około 134 mln dolarów i 800 000 transakcji.

Opierając się na tym postępie, Choudhary powiedział, że RBI przygląda się funkcjonalności offline CBDC. W rozmowie z CNBC TV18 stwierdził, że RBI ocenia potencjał CBDC w zakresie transakcji transgranicznych i powiązań ze starszymi systemami w innych krajach.

Z niecierpliwością czekamy na udział sektora prywatnego i fintech w CBDC. Zobaczymy ich wkład, zwłaszcza w transakcje offline i transgraniczne CBDC.

– dodał.

Co więcej, przemawiając w imieniu RBI, Choudhary powiedział, że CBDC wkrótce stanie się środkiem wymiany i potrzebuje wszystkich cech fizycznej waluty, w tym anonimowości.

Motywacją Indii do uruchomienia CBDC była poprawa regionalnej integracji finansowej i przewodzenie gospodarce cyfrowej. Choudhary powiedział również, że CBDC ostatecznie zastąpi kryptowaluty.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button