News

Innowacyjny test Blockchain przyciąga globalne banki

Duże instytucje finansowe, w tym Goldman Sachs, BNY Mellon i Cboe Global Markets, zakończyły szeroko zakrojony test pilotażowy z wykorzystaniem technologii Blockchain.

Według raportu Bloomberga z 12 marca, inwestorzy instytucjonalni przeprowadzili ponad 350 symulowanych transakcji za pomocą technologii DLT w obszarach takich jak tokenizowane zasoby, rejestr funduszy, cyfrowe środki pieniężne, pożyczki papierów wartościowych i zarządzanie marżą na sieci Canton, która została uruchomiona w maju 2023 r. przez startup Digital Asset Holdings. Test pilotażowy obejmował 15 zarządców aktywów, 13 banków, czterech depozytariuszy, trzy giełdy i wydawcę stablecoina Paxos Trust.

W komunikacie prasowym ogłoszonym tego samego dnia, sieć Canton poinformowała, że od tamtego czasu 155 uczestników z 45 dużych organizacji wykazało rozliczenia na 22 uprawnionych łańcuchach Blockchain połączonych z jej rejestratorem.

Przez czterodniowy okres uczestnicy mieli okazję wypróbować 22 aplikacje złożone z pięciu rejestrów funduszy, pięciu rejestrów gotówki, trzech rejestrów obligacji, trzech aplikacji handlowych, czterech aplikacji marżowych oraz dwóch aplikacji finansowania, aby wymieniać tokenizowane papiery wartościowe, fundusze rynku pieniężnego i depozyty między aplikacjami.

– oświadczyła firma

Sieć Canton to prywatna, interoperacyjna sieć Blockchain zaprojektowana dla inwestorów instytucjonalnych. Po części, Blockchain umożliwia instytucjom finansowym przemieszczanie regulowanych aktywów, danych i gotówki między sobą w czasie rzeczywistym.

Z siecią Canton, cyfrowe obligacje i cyfrowe płatności mogą być skomponowane na dwóch oddzielnych aplikacjach w jedną transakcję atomową, gwarantując jednoczesną wymianę bez ryzyka operacyjnego. […] Podobnie, cyfrowe aktywo może być używane w transakcji finansowej zabezpieczonej kolateralnie poprzez połączenie z aplikacją repo lub pożyczką lewarowaną.

– czytamy w komunikacie prasowym Canton.

Obecni uczestnicy sieci Canton to Deloitte, Deutsche Börse, Microsoft, Moody’s i S&P Global.

W ciągu ostatniego roku tokenizacja zyskała znaczące zainteresowanie zarówno instytucji finansowych, jak i celebrytów. 7 lutego hongkońska filia szwajcarskiego banku wielonarodowego UBS tokenizowała opcję na akcje chińskiego giganta smartfonowego Xiaomi na Ethereum wraz z lokalną giełdą kryptowalutową OSL. Kilka tygodni później argentyńska legenda piłki nożnej Lionel Messi ogłosił wydanie tokenizowanego produktu we współpracy z Join The Planet, organizacją non-profit zajmującą się ochroną środowiska, stojącą za tokenem PLANET.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button