News

Inwestor pozywa Terraform Labs i Do Kwona

Powód z Illinois skupił się na uderzeniu w Terra i wszystkie podmioty z nią związane. Wszystkie zaangażowane strony wprowadziły inwestorów w błąd co do tego, czy wszystkie tokeny Terra są faktycznie papierami wartościowymi.

Pozew złożony został w piątek w sądzie okręgowym Stanów Zjednoczonych w Północnej Kalifornii przez Nicka Pattersona. Zarzuca on kilku firmom VS, Terraform Labs i założycielowi naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Rzekomo łamano prawo poprzez sprzedaż i promocję UST i LUNA. 

Mówiąc dokładniej, powód argumentuje, że dwa tokeny, które implodowały w zeszłym miesiącu, przypominały papiery wartościowe. W dodatku były promowane poprzez fałszywe informacje.

Oprócz sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych za pomocą Terra Tokens, pozwani złożyli szereg fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń dotyczących największych cyfrowych aktywów ekosystemu Terra, UST i LUNA, aby skłonić inwestorów do ich zakupu po zawyżonych cenach.

Powód twierdził również, że „sześć grup kapitałowych, które obiecały wspierać i finansować ekosystem Terra oraz „bronić kołka” w przypadku, gdy wysoka zmienność spowoduje, że para UST/LUNA oderwała się od siebie” nie dotrzymały obietnicy. Były to LFG, Jump Crypto, Tribe Capital, Republic Capital, GSR, DeFinance Capital i walczący 3AC.

Kwonowi też się dostało

Pozew skupia się również na Do Kwonie i jego dość kontrowersyjnym zachowaniu przed upadkiem tokenów. 

Jedną z najczęstszych obelg Kwona jest poniżanie i delegitymizowanie jego krytyków i krytyków Terra Tokens poprzez odrzucenie ich jako „biednych”. 

W przeszłości Kwon wielokrotnie kpił z tych, którzy krytykowali algorytmiczny charakter UST. Jeden z wpisów skierowany był przeciwko brytyjskiemu ekonomiście:

Nie dyskutuję o biednych na Twitterze i przepraszam, że nie mam w tej chwili dla nich żadnych drobnych.

Implozja tokenów Terra wywołała panikę na całym rynku, która doprowadziła do krachu wszystkich kryptowalut. W ciągu następnych miesięcy światowe władze przedstawiać będą plany uregulowania branży kryptowalut i stablecoinów. Do tej pory wniesiono już kilka pozwów przeciwko podmiotom w jakiś sposób powiązanym z tymi wydarzeniami. 

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button