Wiadomości

Inwestycje w diamenty

W ostatnich latach inwestowanie w diamenty ma coraz więcej zwolenników. Diamenty to inwestycja na lata, która cierpliwym pozwoli zarobić, tym którzy lubią zabezpieczać swój majątek poprzez aktywa trwałe, fizyczne także przyniesie korzyści.

Diament inwestycyjny i jubilerski

Diamenty można podzielić na dwie grupy: inwestycyjne i jubilerskie. Te drugie jak sama nazwa wskazuje, można zakupić u jubilera czy też w sklepach handlujących biżuterią. Jednak aby diament mógł być diamentem inwestycyjnym, musi spełnić szereg wymogów. Decydując się na zainwestowanie swoich pieniędzy w to aktywo i licząc na zysk, powinniśmy skierować swoją uwagę tylko na diamenty inwestycyjne, albowiem te są najwyższej jakości, dzięki czemu nie tracą na wartości.

Cztery podstawowe cechy diamentu

Jakość diamentu ocenia się na podstawie czterech cech podstawowych barwa, czystość, szlif, masa, a także w oparciu o dodatkowe parametry, które mają wpływ w szczególności podczas procesu ich wyceny.

Barwa kamienia powinna być na poziomie D, E, F, G, czyli białe kamienie, które przez to, że są rzadkością, zwiększają szansę na zysk w przyszłości.

Czystość kamienia jest równie ważnym czynnikiem. Diamenty inwestycyjne charakteryzuje wysoka klasa czystości: IF, VVS1, VVS2, VS1 lub VS2.

Szlif to kolejna cecha, która pomaga ocenić czy warto zainwestować w dany kamień. Diamenty inwestycyjne to te, które mogą się poszczycić najlepszymi parametrami we wszystkich trzech atrybutach, takich jak: szlif, poler oraz symetria.

Masa kamienia również wpływa na jego wycenę. Najpopularniejszą z nich jest ta o wadze 1 ct, Jenak bez żadnego problemu można się zaopatrzyć w kamień o mniejszej wadze, ponieważ rozpiętość wagowa, jaką oferują dilerzy, zaczyna się od 0,3 ct.

Bezpieczeństwo przy zakupie diamentów

Kamienie inwestycyjne są numerowane w kilku laboratoriach certyfikujących (GIA, HRD, IGI) za pomocą tzw. laserowej inskrypcji. Jest ona umieszczona na rondzie brylantu (rondyście). Odczytanie jej jest możliwe przy pomocy lupy z 10-krotnym powiększeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawdzić autentyczność kamienia z dowolnego miejsca na świecie, odczytując numer i porównując go z certyfikatem lub na stronie danego laboratorium.

Najbezpieczniej jest zakupić diament u zaufanego, sprawdzonego, autoryzowanego dilera.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button