News

Japońskie Stowarzyszenie Blockchain domaga się obniżek podatków dla kryptowalut

Zwolennicy branży kryptowalut w Japonii domagają się rewizji krajowego reżimu podatkowego dla aktywów cyfrowych. Japońskie Stowarzyszenie Blockchain (JBA), organizacja pozarządowa zajmująca się lobbingiem, złożyło oficjalny wniosek do rządu kraju, wskazując na trzy główne kroki mające złagodzić obciążenia podatkowe posiadaczy kryptowalut.

Wniosek ten został opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia 28 lipca. Określa on opodatkowanie kryptowalut jako największą przeszkodę dla firm działających w przestrzeni Web3 w Japonii, a także czynnik, który powstrzymuje obywateli przed aktywnym posiadaniem i używaniem aktywów cyfrowych. Dlatego też grupa proponuje trzy główne zmiany, które mogłyby złagodzić presję na gospodarkę cyfrową.

Pierwsza z nich to wyeliminowanie opodatkowania nierozliczonych zysków na koniec roku dla korporacji posiadających aktywa kryptowalutowe. Nierozliczone zyski odnoszą się do zysków, które wystąpiły jedynie na papierze, ale odpowiednie transakcje nie zostały jeszcze zrealizowane. JBA dąży do zniesienia podatków od nierozliczonych zysków w przypadku tokenów wydanych przez osoby trzecie. W czerwcu Narodowa Agencja Podatkowa Japonii (NTA) zwolniła lokalne firmy z opodatkowania nierozliczonych zysków na koniec roku z tytułu kryptowalut, które wyemitowały.

Drugie żądanie dotyczy metody opodatkowania zysków z osobistego handlu aktywami kryptowalutowymi. Proponuje ono zmianę obecnego systemu opodatkowania ogólnego na samoopodatkowanie z jednolitą stawką podatku w wysokości 20%. Dodatkowo proponuje się okres trzech lat na odliczenie strat z tytułu obniżenia wartości aktywów cyfrowych.

Po trzecie, JBA domaga się zniesienia podatku dochodowego od zysków generowanych za każdym razem, gdy jednostka wymienia aktywa kryptowalutowe.

W epoce bez granic web3 istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wymiana kryptowalut stanie się dominującym modelem w strefie ekonomicznej, a ze względu na szeroki zakres transakcji i różnorodność typów aktywów cyfrowych podatki będą wyjątkowo trudne do obliczenia.

– czytamy.

Pod koniec lipca japoński premier Fumio Kishida potwierdził zaangażowanie kraju w rozwój przemysłu Web3, podkreślając jego potencjał do przekształcenia internetu i wywołania zmian społecznych. Tego samego dnia CEO Binance, Changpeng Zhao, ogłosił, że giełda kryptowalut uruchomi swoje usługi na nowej japońskiej platformie w sierpniu 2023 roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button