News

Jeden z pozwów przeciwko Terraform Labs został wycofany

Minęło ponad pół roku, odkąd upadł pierwszy duży gracz w przestrzeni kryptograficznej. Tym samym zdecydowanie niestabilny „stablecoin” UST stracił swoją pozycję i pociagnął swojego twórcę, Terraform Labs, na dno. 

Założyciel TFL, Do Kwon, od tamtej pory ucieka i podobno ukrywa się w Serbii, po krótkim pobycie na Mauritiusie, w Dubaju etc. Złożono kilka pozwów przeciwko Terraform Labs i Koreańczykowi, oskarżając ich między innymi o oszustwo. Jednak jeden z tych pozwów został właśnie wycofany. 

Nie jest znany powód wycofania pozwu

Pozew zbiorowy został złożony przez Matthew Albright z Albright Capital i został wycofany 9 stycznia. 

Powód Matthew Albright niniejszym zawiadamia, że powyższe powództwo zostaje dobrowolnie oddalone, bez uszczerbku dla sprawy. 

Pozew został złożony przeciwko Terraform Labs, Luna Foundation Guard, Do Kwonowi kilku innym stronom związanym z Terra. Sprawa została umorzona „bez uszczerbku i bez kosztów”, co oznacza, że można ją wznowić w dowolnym momencie. Niemniej jednak, gdy sprawa zostanie dobrowolnie wycofana, trudno sobie wyobrazić, dlaczego miałaby być prowadzona ponownie. 

Jest to jednak tylko jeden przypadek. Istnieje kilka innych pozwów przeciwko wyżej wymienionym podmiotom, z których żaden nie jest bliski rozstrzygnięcia na dzień dzisiejszy. 

Co na to współzałożyciel 3AC?

Niedługo po bezceremonialnej implozji Terraform Labs, upadł również inny znany gracz w branży kryptograficznej, Three Arrows Capital. 

W tym czasie założyciele 3AC częściowo obwiniali o to upadek UST, twierdząc, że znaczna część ich rezerw wyparowała z dnia na dzień z powodu usunięcia kontrowersyjnego stablecoina. 

W momencie redagowania tekstu 1 USTC (UST Classic), który miał być powiązany z dolarem amerykańskim, według CoinGecko jest obecnie wart 0,02 USD. 

Zhu Su, współzałożyciel 3AC, skomentował sytuację, rzekomo sugerując możliwe “przyszłe tuszowanie” przez media.

żródło: Twitter

Reakcje na post były mieszane. Jego odbiorcy podzielili sięna tych, którzy wierzą, że Zhu po prostu próbuje ukryć swoją nieudaną operację, a fani Terry twierdzą, że to początek odkupienia projektu. 

Jednak na razie toczą się inne sprawy przeciwko Terra, a Do Kwon nadal jest na celowniku Interpolu.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button