News

Justin Sun chce zainwestować 1 miliard dolarów w akcje Digital Currency Group

Digital Currency Group (DCG), firma macierzysta Genesis, pożyczkodawcy kryptowalut, likwiduje część swoich udziałów. Założyciel Tron i chiński przedsiębiorca kryptowalutowy, Justin Sun, jest gotów zainwestować 1 miliard dolarów w przejęcie giganta. 

W niedawnym wywiadzie dla agencji Reuters, Sun powiedział:  

W zależności od oceny sytuacji przez DCG, byłbym skłonny wydać do 1 miliarda dolarów na udziały Digital Currency Group.

Genesis jest częścią DCG, a jej klienci są winni około 3 mld dolarów. Ramię pożyczkowe firmy wstrzymało wypłaty 16 listopada, powołując się na „ekstremalną dyslokację rynku”. Stało się to po tym, jak giełda kryptowalut FTX ogłosiła upadłość.  

DCG to firma zarządzająca aktywami o wartości 50 mld dolarów, której wartość szacuje się na 10 mld dolarów w 2021 roku. Obecne szacunki wskazują, że wartość netto firmy Sun waha się od 250 mln do 3 mld dolarów, w zależności od uwzględnienia tradycyjnych aktywów i kryptowalut. 

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że Sun obiecuje miliardy na ratowanie funduszy na upadłej FTX. Podobnie wsparcie zapowiedział dla Industry Recovery Fund Binance.  

Problemy DCG

Na początku tego miesiąca Genesis, spółka zależna DCG, poinformowała, że w wyniku obecnej sytuacji gospodarczej zmniejszy zatrudnienie o 30%.  

W liście otwartym opublikowanym na początku 2023 roku współzałożyciel Gemini i bracia Winklevoss zażądali od Genesis zwrotu 900 mln dolarów długu wobec Gemini Earn. Następnie Cameron zażądał usunięcia dyrektora generalnego DCG, Barry’ego Silberta, ze stanowiska. 

W rezultacie Gemini Earn, bliski partner Genesis, zaprzestał wypłat i formalnie zamknął się tego samego dnia co spółka zależna DCG. 

Firma rozważa sprzedaż aktywów, aby pokryć 3 mld dolarów długu Genesis. Była ona jedną z pierwszych firm, które ucierpiały z powodu upadku FTX, zamrażając wypłaty z platformy pożyczkowej w połowie listopada.

Od tego czasu wyszło na jaw, że firma rozważała złożenie wniosku o upadłość. Zatrudniła jednocześnie doradców restrukturyzacyjnych. Raporty sugerują również, że gigantowi nie udało się zebrać 1 mld dolarów na ratunek. Rzecznik firmy powiedział, że raporty te są nieaktualne, i że firma była zaangażowana w „całkiem pozytywne negocjacje” jeszcze pod koniec listopada.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button