News

Justin Sun przenosi MKR o wartości 4,3 mln dolarów na Binance

Założyciel sieci Tron, Justin Sun, przeniósł dziś tokeny MakerDAO (MKR) o wartości 4.3 mln dolarów na giełdę kryptograficzną Binance. 

Kiedy inwestorzy wysyłają tokeny na giełdę, często oznacza to, że planują sprzedaż. Przedstawiciele firmy Suna nie ustosunkowali się dotychczas do tej informacji. 

Dane Blockchain dostarczone przez Arkham Intelligence pokazują, że portfel powiązany z Justinem Sunem wysłał 6802 tokenów MKR na konto Binance za pośrednictwem portfela “pośredniczącego”. 

Rynek spot MKR jest cienki i niepłynny, co oznacza, że duże zlecenie sprzedaży może znacząco zmienić cenę tokena. Według danych Cryptowatch zlecenie sprzedaży za 525 MKR na parze MKR/USDT na Binance, najbardziej płynnym rynku tokena, może spowodować spadek ceny o -2%. 

MKR jest tokenem MakerDAO, jednego z największych protokołów zdecentralizowananych finansów i emitenta stablecoina DAI o wartości 4.7 mld dolarów. Według danych pojawiających się w mediach, token przechodził z “rąk do rąk” w cenie około 632 USD w czasie redagowania newsa. 

Transfer firmy Suna następuje w momencie, gdy MakerDAO przechodzi gruntowną przebudowę swojej struktury zarządzania. Proces ten nosi nazwę Endgame. Restrukturyzacja, której przewodzi założyciel protokołu, Rune Christensen, obejmuje rozbicie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO) na mniejsze, samorządne jednostki. Jednostki te to tzw. SubDAO. Emitują własne tokeny, aktualizują i zmieniają nazwy swoich stablecoinów DAI i tokenów MKR oraz coraz więcej inwestują swoje ogromne rezerwy w aktywa świata rzeczywistego. 

Plan Endgame, choć zatwierdzony, to wywołał również sprzeciw wśród członków społeczności i inwestorów w protokole. Wielu delegatów i programistów zrezygnowało ze swoich posad w ciągu ostatnich miesięcy. W marcu gigant inwestujący w kryptowaluty, Paradigm Capital, jeden z największych inwestorów w protokole, wydał około 20 mln dolarów MKR, jak pokazały dane blockchain firmy Arkham.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button