Kapitalizacja rynkowa stablecoinów najniższa od września 2021 roku
Według najnowszych danych CCData Stablecoins & CBDCs, kapitalizacja rynkowa stablecoinów spadła w czerwcu o -0,57% do 128 mld dolarów. To najniższy wynik od września 2021 roku.
Liczby przedstawiają kolejny miesiąc korekt na rynku stablecoinów. Pomimo spadku ogólnej wartości, dominacja rynkowa wzrosła do 11,8%, z 11,0% w maju. Jest to obecnie mniej niż najwyższy poziom w historii wynoszący 16,6% odnotowany w grudniu 2022 roku.
Wolumeny obrotu stablecoinami spadły w maju o -10% do 414 mld dolarów, co jest najniższym miesięcznym wolumenem obrotu na giełdach CEX od grudnia 2022. Spadek wolumenu spowodowany był tym, że kluczowe aktywa kryptograficzne pozostały w ograniczonym zakresie i nie przełamały głównych poziomów wsparcia i oporu
Tether w odwrocie
Tether (USDT), topowy stablecoin, odnotował w maju spadek wolumenu obrotu o -29,9% do 293 mld dolarów. Był to najniższy wolumen obrotu USDT od stycznia 2020, a jednocześnie jest to drugi z rzędu miesiąc spadku wolumenu.
W czerwcu kapitalizacja USDT wzrosła o 0,03% do 83,2 mld dolarów, po chwilowym przekroczeniu poprzedniego ATH wynoszącego 83.3 mld dolarów.
15 czerwca stablecoin na krótko spadł, notując poziom 0,9878 USD. Chwilowa korekta została spowodowana znaczną sprzedażą aktywów, w wyniku czego waga USDT w puli przekroczyła 70%, przewyższając inne stablecoiny.
W porównaniu do par handlowych stablecoin, udział w rynku par walutowych fiducjarnych spadł w czerwcu do 18,8% po tym, jak wolumen obrotu parami fiducjarnymi spadł o 33,9% do 99,7 mld USD. Pary handlowe fiat gwałtownie spadają w wyniku wyzwań, przed którymi stoją giełdy ze swoimi partnerami bankowymi.
źródło: ambcrypto.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.