News

Tether wygenerował 1,5 miliarda dolarów zysku w I kwartale

Wśród zawirowań bankowych w Stanach Zjednoczonych, Tether (USDT) stał się głównym stablecoinem. 

Widzimy to w najnowszym raporcie, który ujawnił, że emitent stablecoinów odnotował zysk netto w wysokości prawie 1,5 mld dolarów w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Według oficjalnego oświadczenia, nadwyżki rezerw Tether osiągnęły rekordowy poziom 2,44 miliarda dolarów w pierwszym kwartale, w porównaniu do 960 milionów dolarów na koniec czwartego kwartału 2022 roku. 

Stablecoin zakończył pierwszy kwartał roku z 81,8 miliardami dolarów skonsolidowanych aktywów ogółem, podczas gdy jego łączne zobowiązania wyniosły blisko 79,4 miliardów dolarów. 

Rezerwy Tether obejmowały dodatkowe kategorie, takie jak Bitcoin, fizyczne złoto, transakcje “repo” i alokacje obligacji korporacyjnych. Zasoby BTC wyniosły 1,5 miliarda dolarów, podczas gdy metale szlachetne stanowiły 3,3 miliarda dolarów. 

85% inwestycji emitenta stablecoinów jest utrzymywanych w gotówce i innych depozytach krótkoterminowych. Złoto i Bitcoin stanowią odpowiednio około 4% i 2% całkowitych rezerw. 

Tether powiedział, że podwaja koncentrację na ograniczeniu swojej zależności od czystych depozytów bankowych jako źródła płynności. Zamiast tego wykorzystuje rynek “repo” jako dodatkowy środek zapewniający wyższe standardy ochrony użytkowników poprzez utrzymanie wymaganej płynności”. 

Komentując kwartalny zysk, Paolo Ardoino, CTO Tether, powiedział: 

Jesteśmy podekscytowani ogromnym sukcesem, jaki Tether osiągnął w pierwszym kwartale 2023 roku. Patrząc w przyszłość na drugi kwartał, mamy niezwykle pozytywne perspektywy i pozostajemy zaangażowani w przejrzystość. Dlatego wprowadziliśmy nowe kategorie w podziale rezerw w naszym kwartalnym raporcie aby zapewnić naszym użytkownikom jeszcze większą przejrzystość.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button