News

Kolejne drzwi zamykają się przed bankiem powiązanym z Bankmanem-Friedem

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że zakończyła współpracę z Silvergate Bank jako partnerem bankowym do dolarów amerykańskich, powołując się na trwające dochodzenie.

W świetle ostatnich wydarzeń i z powodu dużej ostrożności, Coinbase nie przyjmuje już ani nie inicjuje płatności do lub od Silvergate.

– stwierdza Coinbase.

Giełda dla swoich głównych klientów instytucjonalnych umożliwi transakcje gotówkowe dzięki innemu partnerowi bankowemu, Signature Bank.

Akcje Silvergate Bank, które już znajdowały się pod presją z powodu opóźnienia w złożeniu rocznego raportu 10-K, spadły o kolejne 40% w obrocie przedsesyjnym. Silvergate Capital spadł również w randze z „neutralnego” do „niedoważonego” przez JP Morgan w świetle zagrożenia niewypłacalnością.

Raport 10-K to dokument wymagany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, który zapewnia kompleksowy przegląd sytuacji biznesowej i finansowej firmy. Bank powiedział, że będzie potrzebował dodatkowych dwóch tygodni na ukończenie raportu za rok podatkowy 2022.

Kłopoty banku fintech zaczęły się wraz z upadkiem giełdy kryptowalut FTX. Silvergate Bank, znany również jako „crypto bank” ze względu na swoich partnerów kryptograficznych, stoi obecnie w obliczu dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w sprawie jego powiązań z FTX. Śledztwo dotyczy konta byłego prezesa FTX Sama Bankmana-Frieda w banku.

W innym pozwie cywilnym Silvergate Bank i jego dyrektor generalny Alan Lane zostali oskarżeni o „pomoc i podżeganie” do „wielomiliardowego oszukańczego planu zorganizowanego przez Sama Bankmana-Frieda (SBF)” i jego dwa podmioty – FTX i Alameda Research.

W świetle toczących się dochodzeń i rozwiązania partnerstw, Silvergate stała się jedną z najbardziej deficytowych akcji na obecnym rynku. Według Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego do końca stycznia sprzedanych zostało ponad 72% akcji Silvergate Capital.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button