News

Kolejne kłopoty Binance

Francuski oddział Binance jest na celowniku władz lokalnych w związku z „nielegalnym” świadczeniem usług związanych z aktywami cyfrowymi i „aktami prania brudnych pieniędzy”, oświadczyła paryska prokuratura.  

Dochodzenie dotyczy nielegalnego działania jako dostawca usług w zakresie zasobów cyfrowych. Chodzi o okres przed uzyskaniem zgody regulacyjnej w maju 2022 oraz „nasilonego prania pieniędzy poprzez udział w operacjach inwestycyjnych. Binance jest zarejestrowany jako PSAN, czyli dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi, we francuskim organie Autorité des Marchés Financiers. 

Prokurator potwierdził, że dochodzenie w sprawie Binance przeprowadzone przez wyspecjalizowaną międzyregionalną jurysdykcję Paryża doprowadziło do skierowania sprawy do SEJF. Jest to ramię rządu zajmującego się zwalczaniem przestępczości finansowej, w lutym 2022 roku. 

W oświadczeniu, rzecznik Binance odpowiedział: 

Kontynuujemy ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi i organami ścigania w zakresie wszystkich bieżących wymogów zgodności w celu utrzymania wysokich standardów. Binance inwestuje dużo czasu i zasobów we współpracę z organami ścigania na całym świecie. Przestrzegamy wszystkich praw we Francji, tak jak na każdym innym rynku, na którym działamy. Nie będziemy komentować specyfiki dochodzeń organów ścigania lub organów regulacyjnych, z wyjątkiem stwierdzenia, że informacje o naszych użytkownikach są bezpiecznie przechowywane i przekazywane urzędnikom państwowym wyłącznie po otrzymaniu udokumentowanego odpowiedniego uzasadnienia.

Po publikacji dyrektor generalny firmy Changpeng „CZ” Zhao potwierdził na Twitterze, że w ciągu ostatnich kilku tygodni władze miały „niespodziewaną wizytę”, ale inne firmy kryptograficzne zostały poddane podobnym działaniom. Dodał, że Francja nadal jest flagowym centrum firmy w Europie. 

Dziś Binance poinformował również, że opuszcza Holandię po tym, jak nie uzyskał potwierdzenia, że firma spełnia krajowe wytyczne dotyczące AML. Giełda złożyła również wniosek o zakończenie rejestracji w cypryjskim organie nadzoru papierów wartościowych. Binance stwierdził, że koncentruje swoje wysiłki „na mniejszej liczbie regulowanych podmiotów w UE”.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button