News

Kraken planuje ekspansję w Europie

Amerykańska giełda Kraken ogłosiła planowaną transakcję przejęcia holenderskiej giełdy kryptowalut Coin Meester B.V. (BCM), w ramach swojego ekspansywnego działania na europejskim rynku.

Mimo że szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione, Kraken i BCM ogłosiły nadchodzącą akwizycję po wprowadzeniu przez Unię Europejską ram regulacyjnych Markets in Crypto Assets (MiCA).

W komunikacie Kraken podkreślono plany rozwoju działalności w Europie, w szczególności po uzyskaniu licencji dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) pozwalających na działalność w Irlandii, Włoszech i Hiszpanii.

W oświadczeniu prezesa Kraken, Davida Ripleya, podkreślono siłę gospodarki Holandii, wysoki poziom adopcji kryptowalut oraz kulturę innowacji jako główne czynniki, które skłoniły firmę do zakładania bazy operacyjnej w tym kraju.

Przejęcie BCM umożliwi Krakenowi znaczącą obecność na holenderskim rynku i pozwoli klientom BCM skorzystać z jeszcze bardziej wszechstronnej oferty produktów.

– powiedział.

Współzałożyciel i CEO BCM, Mitchell Zandwijken, podkreślił, że istniejący klientela BCM będzie czerpać korzyści z inwestycji i innowacji wynikających z tej transakcji.

Kraken jest pionierem w tej dziedzinie, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, co czyni go doskonałym opiekunem naszego biznesu w przyszłości.

– dodał.

BCM, niedawno przemianowana z Bitcoin Meester, została założona w 2017 roku i oferuje usługi handlu i stawiania kryptowalut, w tym dostęp do ponad 170 kryptowalut.

Firma jest zarejestrowana jako dostawca usług kryptowalut w Holenderskim Banku Centralnym, czyli banku centralnym kraju. Obie firmy zaznaczają, że transakcja jest uzależniona od zatwierdzenia przez organy regulacyjne, w tym od zgody holenderskiego banku centralnego.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button