News

Południowokoreańskim krypto-przestępcom grozi dożywocie

Rząd Korei Południowej wydał nową aktualizację Ustawy o Ochronie Użytkowników Aktywów Wirtualnych, zawierającą regulacje skupiające się na kryptowalutach, mające na celu ochronę inwestorów przed przestępstwami na rynku.

Dnia 7 lutego Komisja Usług Finansowych (FSC) – główny regulator finansowy Korei Południowej – ogłosiła nowe prawo, które ma chronić prawa inwestorów kryptowalutowych i promować przejrzystość.

Nowe koreańskie prawo dotyczące kryptowalut zabrania wykorzystywania „nieujawnionych istotnych informacji” dotyczących kryptowalut, manipulacji rynkiem i nielegalnych transakcji. Ustawa nakłada również znaczne kary karno-administracyjne i grzywny za naruszenia, w tym karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż rok lub akceptowalną grzywnę w wysokości trzy do pięciu razy wartości nielegalnych zysków.

Zgodnie z ogłoszeniem Ustawa o Ochronie Użytkowników Aktywów Wirtualnych ma wejść w życie 19 lipca 2024 r., po tym jak projekt ustawy został uchwalony 18 lipca 2023 r.

Według FSC przestępcy, którzy uzyskają ponad 3,8 mln dolarów z nielegalnego handlu kryptowalutami, mogą być skazani na dożywocie.

Władze FSC mają kompetencje do nadzoru i kontroli operatorów działających wirtualnych aktywów oraz do ścigania i podejmowania działań w przypadku nieuczciwych praktyk handlowych.

– czytamy.

Dodano również, że FSC ma uprawnienia do nadzorowania, czy operatorzy biznesowi wirtualnych aktywów przestrzegają Ustawy o Ochronie Użytkowników Aktywów Wirtualnych oraz do kontrolowania ich działalności i statusu.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, w czerwcu 2023 roku koreańscy legislatorzy uchwalili Ustawę o Ochronie Użytkowników Aktywów Wirtualnych. Nowe prawo dotyczące kryptowalut było reakcją na poważne wstrząsy w branży, związane z upadkiem Terraform Labs i jego założycielem, Do Kwonem, który jest obywatelem Korei Południowej. Po upadku Terry w maju 2022 r.z rynku zniknęło ponad 450 mld dolarów.

Kwon obecnie stoi przed ekstradycją do Stanów Zjednoczonych, a nie Korei Południowej, gdzie stawiane są mu osiem zarzutów, w tym oszustwo na rynku towarów, oszustwo papierów wartościowych, oszustwo przewodowe oraz spisek w celu oszustwa i manipulacji rynkiem.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button