News

Kryptowaluty w Chinach kwitną pomimo trudności regulacyjnych

Entuzjaści kryptowalut w Chinach są bardziej skłonni zainwestować znaczne kwoty w kryptowaluty niż ich odpowiednicy w Wietnamie, Korei Południowej, na Tajwanie i w Tajlandii.

Tak wynika z raportu z grudnia 2023 r. firmy venture capital Kyros Ventures z Wietnamu, przy wsparciu 10 agencji medialnych z Chin, Tajlandii, Korei, Tajwanu i Wietnamu. W badaniu wzięło udział 5 268 respondentów, z których ponad 70% stwierdziło, że kryptowaluty stanowią więcej niż połowę ich portfela inwestycyjnego.

Jednak 33,3% chińskich inwestorów posiada dużą ilość stablecoinów, co umieszcza ich na drugim miejscu po Wietnamie, gdzie 58,6% inwestorów posiada stablecoiny. Z wyjątkiem Wietnamu i Chin, większość inwestorów w innych krajach zmniejszyła swoje udziały w stablecoinach, co wskazuje, że są bardziej niechętni ryzyku w inwestycjach w kryptoaktywa.

Chiny oficjalnie są jednym z najtrudniejszych obszarów świata dla kryptowalut. Pekin zakazał handlu kryptowalutami w 2021 r., a władze zatrzymały, ukarały i uwięziły osoby pracujące w sektorze.

Mimo zakazu ze strony agencji rządowych, większość inwestorów w Chinach wybiera handel na scentralizowanych giełdach kryptowalut, jak wynika z raportu. Tajlandia, w szczególności, ma najniższy odsetek posiadaczy stablecoinów, wynoszący zaledwie 22%. Niemniej jednak Chiny planują zmienić przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, aby obejmowały transakcje związane z kryptowalutami.

Zgodnie z raportem, przez cały rok 2023 samodzielne badania, wiadomości kryptowalutowe, grupy społecznościowe i liderzy opinii były trzema głównymi kanałami informacyjnymi preferowanymi przez wielu inwestorów w pięciu krajach. Wiadomości medialne są preferowane przez ponad 70% inwestorów z Tajlandii i Chin.

Z końcem 2023 r. krajobraz regulacyjny dla branży kryptowalut w Azji uległ znacznym zmianom, nabierając tempa. Hongkong, w szczególności, był pionierem w wysiłkach mających na celu ustanowienie się jako centrum innowacji krypto i Web3. Hongkong wydał swoje pierwsze licencje na giełdę kryptowalut w 2023 r.

Korea Południowa przyjęła w ubiegłym roku nowe przepisy mające chronić użytkowników kryptowalut, zwiększyć przejrzystość transakcji i promować dyscyplinę rynkową. Krajowy Fundusz Emerytalny Korei Południowej wyraził pozytywne podejście do branży kryptowalut, nabywając udziały w Coinbase o wartości 19,9 mln dolarów.

Tymczasem główny regulator finansowy na Tajwanie, Komisja Nadzoru Finansowego, rozważał zezwolenie na fundusze inwestycyjne związane z kryptowalutami w kraju, ale tylko po przeanalizowaniu rozwoju produktu na innych rynkach na świecie.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button