News

LocalBitcoins zamyka działalność

Platforma kryptowalutowa typu P2P z siedzibą w Finlandii, LocalBitcoins, zamyka działalność po ponad 10 latach. 

Firma oficjalnie ogłosiła zakończenie świadczenia usług 9 lutego, powołując się na trudne warunki rynkowe trwającej kryptowalutowej zimy. 

Niezależnie od naszych wysiłków zmierzających do sprostania wyzwaniom przywrócenia wolumenu handlu i zmniejszającego się udziału w rynku, z żalem doszliśmy do wniosku, że LocalBitcoins nie może już świadczyć usługi handlu bitcoinami.

– powiedział dyrektor generalny LocalBitcoins Nikolaus Kangas.  

LocalBitcoins zachęcał wszystkich klientów do wycofania swoich aktywów z platformy, prosząc o kontynuowanie wypłat Bitcoinów z portfela LocalBitcoins. Zgodnie z zapowiedzią użytkownicy mogą wypłacać kryptowaluty przez 12 miesięcy.  

Zgodnie z harmonogramem, LocalBitcoins natychmiast zawiesi wszystkie nowe rejestracje od dziś. Handel zostanie zawieszony 16 lutego, a później użytkownicy będą mogli zalogować się do portfela tylko w celu wypłaty środków. 

Nagłe zamknięcie LocalBitcoins następuje wkrótce po tym, jak amerykańska sieć ścigania przestępstw finansowych wymieniła tę platformę wśród największych nadawców bitcoinów na powiązanej z Rosją giełdzie Bitzlato. Władze USA rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję egzekucyjną przeciwko BitZlato, oskarżając firmę o pranie brudnych pieniędzy i rzekome ułatwianie obchodzenia sankcji wobec Rosji. 

Jukka Blomberg, dyrektor ds. marketingu w LocalBitcoins, zaprzeczył jakiejkolwiek współpracy lub relacji z Bitzlato, stwierdzając: 

Na podstawie naszych danych praktycznie nie było żadnych transakcji między LocalBitcoins a BitZlato od października 2022 roku. De facto wtedy przestaliśmy obsługiwać rosyjskie konta użytkowników. 

Blomberg podkreślił również, że LocalBitcoins jest regulowany przez fiński organ nadzoru finansowego od 2019 roku i ściśle przestrzega przepisów.

Rosja była kiedyś jednym z największych rynków dla LocalBitcoins, zajmując pierwsze miejsce pod względem wolumenu obrotu w czerwcu 2020 r.

Tygodniowe wolumeny handlu Bitcoinami na LocalBitcoins spadły poniżej 1000 BTC w lutym 2021 roku i od nie wróciły na ten sam poziom. Ostatnie odnotowane tygodniowe dane przez LocalBitcoins wyniosły 283 BTC, czyli około 6 mln dolarów. Dla porównania, według danych CoinGecko, główne giełdy, takie jak Coinbase, codziennie handlują 282 mln dolarów w kryptowalutach.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button