News

Mastercard i Binance kończą współpracę w zakresie krypto kart w Ameryce Łacińskiej

Międzynarodowy gigant płatniczy Mastercard zakończy swoje partnerstwo kryptowalutowe z giełdą Binance w przyszłym miesiącu.

Mastercard i Binance zakończą wszystkie wspólne programy kart kryptowalutowych w Argentynie, Brazylii i Kolumbii od 22 września – oświadczył rzecznik prasowy Mastercard, dodając:

Mieliśmy z nimi na rynku cztery programy pilotażowe – w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie. Ta decyzja dotyczy każdego z tych programów Binance. Nie ma to wpływu na żaden inny program kart kryptowalutowych.

– czytamy.

Karta przedpłacona Mastercard i Binance umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności w lokalnych walutach fiat, finansowanych ze środków kryptowalutowych na giełdzie. Okres wygasania umożliwi posiadaczom kart przekształcenie posiadanych środków w portfelach Binance na kryptowaluty.

Chociaż Mastercard nie ujawnił przyczyny zmiany, portale informacyjne, takie jak Bloomberg, sugerują, że może to być wynikiem zwiększonego nadzoru regulacyjnego nad kłopotliwą giełdą kryptowalut.

Zakończenie współpracy następuje około roku po tym, jak Binance i Mastercard nawiązali partnerstwo w sierpniu zeszłego roku, aby wprowadzić kartę przedpłaconą dla mieszkańców Argentyny. W początkach 2023 roku firmy rozszerzyły partnerstwo o kolejną kartę przedpłaconą dla regionu Ameryki Łacińskiej.

Raport sugeruje, że zakończenie współpracy jest reakcją na odnowione problemy regulacyjne Binance na całym świecie.

Jak wcześniej informowano, Binance i jego dyrektor generalny, Changpeng „CZ” Zhao, zostali pozwani przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za rzekome naruszenie miejscowych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Amerykańska Komisja Handlu Towarami Futures również złożyła pozew przeciwko Binance za brak właściwej rejestracji u organu regulującego instrumenty pochodne.

Według innych doniesień, Binance był poddawany dochodzeniu przez Amerykański Departament Sprawiedliwości za umożliwienie Rosjanom korzystania z giełdy wbrew amerykańskim sankcjom.

Zgodnie z nowym raportem, Mastercard nie jest jedyną firmą, która oddala się od Binance z powodu problemów regulacyjnych giełdy na całym świecie. Visa również wstrzymała wydawanie nowych kart wspólnych z Binance w Europie od lipca, jak oświadczyła Binance.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button