News

Meta rezygnuje z NFT na Instagramie i Facebooku

Meta likwiduje funkcje tokenów NFT na swoich platformach społecznościowych, Facebooku i Instagramie po około 10 miesiącach od ich uruchomienia.

Stephane Kasriel, szef ds. handlu i technologii finansowych Meta, odniósł się na Twitterze do wiadomości, mówiąc, że Meta likwiduje wsparcie dla NFT, aby „skupić się na innych sposobach wspierania twórców, ludzi i firm”.

Kasriel dodał, że firma nadal priorytetowo traktuje sposoby, w jakie użytkownicy mogą „łączyć się z fanami i zarabiać” i skupi się na narzędziach, takich jak budowanie szyn płatniczych na swojej platformie i za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, a także zarabianie na rolkach, krótkich filmach, dostępnych na Facebooku i Instagramie.

W szczególności Kasriel wspomniał o skupieniu się na Meta Pay, platformie płatniczej firmy, która w przyszłości mogłaby obsługiwać kryptowaluty zgodnie ze zgłoszeniami znaków towarowych z maja.

Życie NFT na platformach było stosunkowo krótkotrwałe, ponieważ testy z wybranymi twórcami na Instagramie rozpoczęły się w maju, zanim rozszerzyły się na Facebooka w czerwcu.

Ogłoszenie spotkało się z krytyką ze strony społeczności kryptograficznej, a artysta NFT Dave Krugman napisał na Twitterze, że było to „krótkowzroczne posunięcie” i że Meta „zrezygnowała, zanim jeszcze zaczęła”.

Zaufanie zdobyte w ciągu ostatniego roku zostało zmarnowane.

– dodał Krugman.

Podcaster Marc Colcer powiedział, że posunięcie to „wydaje się krótkowzroczne dla firmy, która powinna myśleć długoterminowo” i poprosił o przejrzystość decyzji Meta o zniesieniu wsparcia NFT.

Allen Hena, współzałożyciel firmy Web3 Earth Labs, był bardziej surowy w swoich opiniach, mówiąc, że Meta odrzuciła ten pomysł, ponieważ „zdała sobie sprawę, że korzystanie z publicznych sieci kryptograficznych oznacza, że nie można wykorzystywać twórców”.

Rezygnacja przez Meta z jej narzędzi NFT jest kolejnym środkiem cięcia kosztów w całej firmie, kiedy ta skupia się na kosztownych ambicjach Metaverse.

Tylko w zeszłym roku Reality Labs, dział budujący Metaverse, odnotował największe w historii roczne straty w wysokości 13,7 mld dolarów. Meta podjęła również w listopadzie pierwsze masowe zwolnienia w historii firmy, zmniejszając 13% siły roboczej, czyli około 11.000 pracowników.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button