News

Metallica zhakowana: Promocja fałszywego tokena METAL na Koncie X

Oficjalne konto zespołu heavy metalowego Metallica na platformie X zostało zhakowane. Hakerzy wykorzystali lukę bezpieczeństwa, aby promować token Solana o symbolu METAL.

Zespół Metallica zdaje się odzyskał kontrolę nad kontem i usunął wszystkie posty dotyczące tego tokena.

Konto Metallica na X opublikowało pierwszy post o tokenie 26 czerwca, twierdząc, że został stworzony we współpracy z Ticketmaster. Token został uruchomiony za pomocą deployera tokenów na bazie Solana, pump.fun.

Posty z konta Metallica twierdziły, że firma fintech MoonPay była zaangażowana w token, co prezes MoonPay, Keith Grossman, zdementował w poście na X, pisząc: „MoonPay NIE wspiera METAL.”

Później MoonPay zamieściło na X:

Jeśli ktoś oferuje Ci token METAL, nie jest mistrzem marionetek — jest mistrzem oszustw!

– nawiązując do słynnego albumu i singla zespołu z 1986 roku.

Seria kolejnych postów, w pozornym celu nakłonienia użytkowników do zakupu, twierdziła, że posiadacze tokenów METAL mogą wymieniać je na ekskluzywne przedmioty, w tym „darmowe bilety na koncerty,” niestandardowe konsole do gier oraz gadżety. Jeden z postów nawet twierdził, że token oferuje nagrody za staking.

Łączna wartość tokena METAL osiągnęła krótki szczyt 3,37 mln dolarów około 20 minut po jego uruchomieniu, według danych Dexscreener.

Wartość tokena METAL gwałtownie spadła, osiągając łączną kapitalizację rynkową 90 tysięcy dolarów mniej niż trzy godziny po osiągnięciu szczytu.

Jego cena również spadła prawie o 100% od najwyższego poziomu, który osiągnęła krótko po udostępnieniu tokena przez konto Metallica.

Aktualnie nie jest jasne, w jaki sposób doszło do przejęcia konta Metallica.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button