News

MFW woli regulować niż zakazać kryptowalut

Międzynarodowy Fundusz Walutowy preferowałby raczej regulowanie i różnicowanie aktywów kryptograficznych, niż wprowadzanie całkowitego zakazu, chociaż nie wyklucza tego ostatniego.

Podczas spotkań ministrów finansów G20 w Bengaluru w Indiach, dyrektor zarządzająca MFW, Kristalina Georgieva, wyjaśniła, w jaki sposób agencja finansowa ONZ postrzega aktywa cyfrowe oraz przedstawiła swoje stanowisko w sprawie ich regulacji.

Jesteśmy bardzo za uregulowaniem świata cyfrowych pieniędzy i jest to najwyższy priorytet,

– stwierdziła.

W wywiadzie dla Bloomberga Georgieva odpowiedziała na pytanie o swoje niedawne wypowiedzi dotyczące możliwego całkowitego zakazu kryptowalut. Podkreśliła, że wciąż panuje wiele zamieszania wokół klasyfikacji cyfrowych pieniędzy.

Naszym pierwszym celem jest rozróżnienie między cyfrowymi walutami banku centralnego, które są wspierane przez państwo, a publicznie emitowanymi aktywami kryptograficznymi i monetami typu stablecoin.

– mówi.

Georgieva zauważyła, że monety typu stablecoin z pełnym zabezpieczeniem są „rozsądnie dobrą przestrzenią dla gospodarki”, podczas gdy aktywa kryptograficzne bez zabezpieczenia są spekulacyjne i wiążą się z wysokim ryzykiem, a nie z pieniędzmi.

Cytując niedawny artykuł zalecający globalne standardy regulacyjne, Georgieva powiedziała, że aktywa kryptograficzne nie mogą być prawnym środkiem płatniczym, ponieważ nie są zabezpieczone.

Jednocześnie ostrzegła, że opcja całkowitego zakazu kryptowalut „nie powinna być zdejmowana ze stołu”, jeśli ich wpływ na stabilność finansową stanie się zbyt duży.

Georgieva stwierdziła jednak, że dobre przepisy, przewidywalność i ochrona konsumentów byłyby lepszą opcją niż wprowadzenie zakazu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button