News

Michael Saylor o przyszłości Bitcoina

Michael Saylor, współzałożyciel i prezes MicroStrategy, podzielił się swoją opinią nt. przyszłości Bitcoina. Mówił o tym, co jego zdaniem stanie się w ciągu najbliższych ośmiu lat z BTC. 

W niedawnym wywiadzie z Corym Klippstenem, dyrektorem generalnym Swan Bitcoin, Saylor stwierdził, że Bitcoin stanie się globalnym “magazynem majątku” do 2031 roku. 

Według niego adopcja instytucjonalna jest jednym z pierwszych czynników wpływających na globalny status zasobów cyfrowych w nadchodzących latach. Zwolennik Bitcoina uważa, że adopcja instytucjonalna jest możliwa dzięki „wypowiedziom” CFTC, SEC oraz decyzjom tradycyjnych instytucji finansowych. 

Saylor wspomniał o takich podmiotach, które w ostatnim czasie zaczynają przyjmować Bitcoina ze względu na jego potencjał, pomimo wcześniejszego dystansowania się od aktywa. 

Rozwój sieci Lightning Network

Współzałożyciel MicroStrategy wymienił również gwałtowny rozwój Lightning Network jako kolejny czynnik, który sprawi, że zasoby cyfrowe staną się globalnym magazynem wartości. 

Lightning Network to rozwiązanie warstwy 2 zbudowane na protokole Bitcoin, aby transakcje były szybsze i tańsze. Co ciekawe, MicroStrategy planuje rozwijać aplikacje zasilane przez Lightning Network, które mogłyby dotrzeć do milionów użytkowników. 

Według Saylora, rozwój „zabójczych aplikacji”, takich jak Lightning Wallets, które przenoszą cyfrowe dolary i BTC oraz handlują, także lokalną walutą, stworzy ogromny popyt na aktywa. 

Opisuję to tak, jak w 1991 roku, gdy mieliście protokół TCP IP, a my internet, jednak niewielu ludzi z niego korzystało. W 1994 roku miałeś przeglądarkę Netscape, a teraz była to zabójcza aplikacja dla internetu, i wkrótce 100 milionów ludzi pobrało tę przeglądarkę i zapłonęła.

– powiedział. 

Sytuacja ekonomiczna sprzyja Bitcoinowi

Miliarder zauważył również, że przeszkody makroekonomiczne, takie jak podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, są głównymi czynnikami, które pomogą bitcoinowi osiągnąć status globalnego magazynu wartości. 

Aby oswoić inflację, Fed podniósł stopę funduszy federalnych siedem razy w 2022, a oczekuje się, że w tym roku będzie więcej. Saylor stwierdził, że inflacja wzrośnie, gdy Fed zmniejszy podwyżki stóp procentowych, co będzie motorem marketingowym dla wiodącej kryptowaluty. 

Według prezesa wykonawczego MicroStrategy, połączenie tych czynników „odbije się na nowej rzeczywistości: Bitcoin jest jedynym cyfrowym towarem, jedynym zasobem kryptograficznym i nie ma drugiego najlepszego zasobu kryptograficznego”.

źródło: cryptopotato.om

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button