News

Milion adresów zawiera co najmniej 1 BTC

Adresy portfeli zawierające jeden cały BTC lub więcej przekroczyły milion, jak wynika z danych Glassnode.

źródło: glassnode.com

Ponieważ cena Bitcoina spadła o ponad 65% w ciągu ostatniego roku, liczba adresów portfeli zawierających jeden lub więcej Bitcoinów gwałtownie wzrosła. Najbardziej zauważalne wzrosty miały miejsce podczas ostrego krachu na rynku w czerwcu i od 11 listopada, dnia, gdy FTX ogłosiła upadłość.  

W sumie około 190 000 „wholecoinerów” zostało dodanych od początku lutego 2022, gdy cena BTC spadła z najwyższych poziomów z listopada 2021 roku.  

Negentropic, współzałożyciel Glassnode, powiedział swoim 54 000 obserwującym na Twitterze, że najlepszy czas na zakup Bitcoina to „krew na ulicach”. 

Jego komentarze pojawiają się w następstwie upadków dużych banków w Stanach Zjednoczonych, a także z powodu Fed. Ten ostatni chce potencjalnie wstrzymać podwyżki stóp procentowych w nadchodzących miesiącach. To niektóre z powodów, dla których Glassnode powiedział, że „pozostaje przekonany”, że Bitcoin może osiągnąć cenę 35 000 USD w niedługim czasie. 

Podczas gdy okrągła liczba „jeden milion” oznacza nowy punkt w księgach rekordów, warto zauważyć, że jeden adres portfela Bitcoin nie zawsze reprezentuje jedną osobę. 

Wielu inwestorów kryptograficznych ma wiele adresów Bitcoin, a inne adresy należą do głównych instytucji, takich jak giełdy kryptowalut i firmy inwestycyjne, które zazwyczaj posiadają duże sumy BTC. 

Według danych firmy analitycznej CoinGlass, z około 19 milionów bitcoinów znajdujących się obecnie w obiegu, 1,89 miliona z nich jest przechowywane na głównych scentralizowanych giełdach, takich jak Binance i Coinbase. 

Ponadto, 3 miliony BTC warte 80,4 miliarda dolarów i stanowiące 17% całkowitej podaży w obiegu „przepadły na zawsze”, według Glassnode. Firma oblicza tę liczbę na podstawie kombinacji danych, w tym BTC, wysłanych na „wypalone adresy”, portfele z zagubionymi kluczami i duże konta, które pozostały nietknięte przez ponad dekadę.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button