News

Musk: Nie ma planów kryptowalutowych dla X

Elon Musk oświadczył, że jego platforma społecznościowa X (dawniej Twitter) nie ma planów wprowadzenia kryptowalut w odpowiedzi na post dotyczący wątpliwych walut cyfrowych związanych z X i Twitterem.

W odpowiedzi na wpis DogeDesigner’a, Musk odniósł się do problemu fałszywych tokenów takich jak X (X) i TwitterDAO (TWITTER), które fałszywie twierdziły, że mają połączenia z tą platformą społecznościową. DogeDesigner ostrzegł społeczność kryptowalutową, aby zachować ostrożność wobec artykułów dotyczących oszukańczych tokenów i wyjaśnił, że ani Musk, ani X nigdy nie wprowadzili kryptowaluty. W swojej odpowiedzi Musk twierdził: „I nigdy nie będziemy tego robić.“

Wcześniej Musk zasugerował możliwość integracji kryptowalut jako opcji płatności na X. Traderzy zastanawiali się, czy wprowadzi określony token kryptowalutowy, czy też pozostanie przy swoim ulubionym – Dogecoinie.

Jednak po nominacji Lindy Yaccarino na stanowisko nowego dyrektora generalnego, pojawiły się pewne wątpliwości co do prawdopodobieństwa integracji DOGE. Niemniej jednak niedawne komentarze Muska ożywiły optymistyczne nastroje wśród inwestorów Dogecoina.

Musk niedawno ogłosił ambitną wizję przekształcenia Twittera w kompleksową platformę o nazwie X, tzw. „wszystko w jednym“, oficjalnie zmieniając nazwę Twittera na X w lipcu.

Po potwierdzeniu przez Muska, że nie ma zamiaru wprowadzać kryptowaluty, cena Dogecoina wzrosła o ponad 2% w ciągu kilku godzin, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button