News

Nadchodzi przełomowy moment dla Shiba Inu

Nadchodzące tygodnie mogą być przełomowe dla wartości Shiba Inu. Chociaż według głównego dewelopera uruchomienie Shibarium jest bliskie, to sukces blockchain warstwy 2 i powstającego ekosystemu może zadecydować o tym, jak zachowa się cena SHIB. 

Pomimo 43% wzrostu ceny od początku roku (YTD), SHIB nadal znajduje się na minusie. Ostatecznie SHIB potrzebuje kolejnego impulsu, czy to z perspektywy makro, czy z udanej premiery Shibarium, aby powrócić na zwyżkowy grunt. 

Wykres 1-dniowy pokazuje, że SHIB nadal notuje codzienne niskie maksima od sierpnia ubiegłego roku. Jednak rajd od początku br może być początkiem dużego ruchu w górę.  

W tej chwili SHIB widzi wsparcie z 200-dniowej EMA na poziomie 0,00001125 USD. Jeśli cena utrzyma się powyżej tego poziomu, pierwszym celem może być maksimum z 18 stycznia na poziomie 0,00001292 USD, aby ustanowić nowe lokalne maksimum. 

Potem istniałaby możliwość, że SHIB podejmie nową próbę przebicia szczytu 0,00001519 USD z 29 października. Osiągnięcie sukcesu może oznaczać powrót na bycze terytorium. Jednak ostatnią, największą przeszkodą na razie będzie strefa oporu między 0,00001691 USD a 0,00001799 USD. 

Shibarium i wieloryby na tapecie

Wraz z bardzo oczekiwaną premierą Shibarium, okaże się, czy Shiba Inu może urosnąć poza swój status “memowej monety”. 

Projekt jest rozwiązaniem warstwy 2 dla sieci opartej na Ethereum i ma na celu stworzenie podstaw do budowy potężnego ekosystemu obsługującego metaverse, zdecentralizowaną giełdę, gry oparte na blockchain i NFT. 

Shiba SwapDEX została uruchomiona w lipcu 2021 roku i osiągnęła wówczas TVL w wysokości 1.66 mld dolarów, ale spadła do 30 mln dolarów. Shibarium może dać nowe życie giełdzie. 

Tymczasem popularność SHIB wśród wielorybów Ethereum wskazuje na bycze nastroje. Członek społeczności SHIB udostępnił dane z WhaleStats, zgodnie z którymi SHIB jest najczęściej utrzymywanym „niestabilnym coinem” przez wieloryby Ethereum. SHIB stanowi 15,76%, wyprzedzając jedynie USDT (19,52%). 

Tymczasem dyrektor Coinbase, Conor Grogan, ujawnił niedawno, że popularny broker internetowy Robinhood posiada tokeny Shiba Inu (SHIB) o wartości 266 mln dolarów.

źródło: newsbtc.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button